Партизан поново преокретом до победе, црно-бели "заледили" Олимпију

Кошаркаши Партизана савладали су на свом паркету екипу Олимпије из Милана резултатом 82:69, у мечу 13. кола Евролиге

Црно-бели су на импресиван начин дошли до треће везане победе у Евролиги.

Српски тим није најбоље отворио меч, чак на моменте дозволио гостима да се разиграју и распуцају.

"Армани" је добро бранио на једној страни, а у нападу имао проток лопте и погађао шутеве са дистанце.

У првих 20 минута кошарке, Олимпија је имала у неколико наврата седам поена предности, али је Партизан спречавао да дефицит достигне двоцифрену бројку.

Међутим, трећа четвртина донела је још бољу игру гостију, који су успели да се одлепе на +15.

И док би то против неке друге екипе у Евролиги, вероватно било довољно да се стекне потпуна контрола над утакмицом, против оваквог Партизана то није био случај.

Вођени сјајном подршком са препуних трибина "Штарк арене", црно-бели приредили су невероватан преокрет.

У финишу треће и почетком четврте четвртине, тим Жељка Обрадовића направио је серију 16:2, те тако потпуно избрисао дефицит.

Сам финиш меча био је потпуно једноличан и протекао је потпуно у знаку Партизана.

Армани се мучио да погледа ка кошу, те је неколико напада завршавао без упућеног шута.

Партизан је погађао из готово свих позиција, па је успео са -15, да преокрене на +10 у једном тренутку.

Тако црно-бели гостима нису оставили простора да учине меч неизвеснијим, па су привели меч крају без већих потешкоћа.

Пантер је предводио стрелце црно-белих са 19 поена, Кабокло је убацио 16, а Ледеј 15 поена.

Код гостију, истакли су се Шилдс са 19 и Ло са 12 поена.

Партизан је тако дошао до седме победе у 13 утакмица, док је Милано остао на четири победе и сада дошао до деветог пораза.

Утакмицу је обележила и повреда Алексе Аврамовића, који је у другој четвртини морао да напусти паркет.

• 7. дец 2023 • 22:30

22:30

Крај меча, Партизан је савладао Олимпију!

Сјајна кошарка српског тима и у четвртој четвртини, па Партизан стиже до победе резултатом 82:69.

• 22:13

35' - Ерупција у Арени, Нанели погађа за +6

Не могу ни да погледају ка кошу кошаркаши гостујуће екипе, захваљујући веома пожртвованој и дисциплинованој одбрани Партизана.

На другој страни, Нанели је погодио тројку, па су црно-бели стекли своју највећу предност на мечу - 70:64.

• 22:08

33' - Партизан поново води

Наставили су црно-бели са сјајном игром и у последњој деоници, па поенима Пантера и Доужера, стиче минималну предност - 65:64.

• 22:01

Крај треће четвртине: Партизан - Олимпија 61:62

Каква експлозија играча Партизана у завршници треће четвртине.

Обрадовићеви момци праве серију 16:2 и тако надокнађују 15 поена заостатка.

Након 30 минута кошарке, резултат је 61:62.

• 21:58

28' - Партизан се враћа у меч

Водили су гости и 15 поена у трећој четвртини, али је Партизан сада у налету, па поенима Пантера и Ледеја успева да смањи разлику на осам поена - 62:54.

• 21:45

25' - Партизан се мучи, Олимпија стиче +11

Гости из Милана заиграли су одличну одбрану, а потом и погодили са дистанце на другој страни.

Олимпија тако стиже до највећих 11 поена предности - 56:45.

• 21:34

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:21

Полувреме: Партизан - Олимпија 39:44

Још једном је Партизан дозволио гостима да стекну максималних +7, пре него што је постигао поене и смањио дефицит на пет поена.

Олимпија на полувреме одлази са предношћу 44:39.

Кабокло је далеко најефикаснији у редовима црно-белих, са 16 поена. Смаилагић има осам, а Пантер седам поена.

Код "Арманија", истичу се Шилдс са 15, Ло са седам, као и Тонут и Мели са по шест поена.

• 21:07

17' - Олимпија у серији, гости поново воде

Поново су играчи тима из Милана направили серију добрих потеза на обе стране.

То је резултовало серијом 10:2 и вођством Олимпије - 37:31.

• 20:57

13' - Пантер "цепа" мрежицу, Партизан води

Иако су гостили имали предност, која је на моменат износила и седам поена, Партизан почетком друге деонице долази до преокрета и вођства.