Ивановићева освета Звезди, црвено-бели након драме поражени у Виторији

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Виторији од екипе Басконије са 87:85, у мечу 13. кола Евролиге

Наставља се низ лоших резултата Црвене звезде у Евролиги, а најновији пораз, српски тим доживео је на гостовању код Басконије.

Душко Ивановић водио је свој нови тим до тријумфа против старог.

Басконија је водила већим делом меча, Звезда је неколико пута успела да ухвати прикључак, али су домаћи одбили налете и дошли до тријумфа.

Тим из Виторије много је боље ушао у меч, пошто је направио серију 7:0, на крилима Вање Маринковића.

Након 10 минута домаћин је водио са осам, а на полувреме отишао са девет поена предности (52:43).

Шпанци су сјајно шутирали у првом полувремену, што говори и податак о 11 постигнутих тројки.

Трећа четвртина поново је протекла у знаку Црвене звезде, која је сјајном енергијом и бољом игром на обе стране паркета, успела да ухвати потпуни прикључак.

Почела је Звезда са добром одбраном, а наставило се поенима са дистанце, као и из транзиције.

Успели су изабраници Јаниса Сферопулоса да дођу до изједначења у трећој четвртини (62:62), али су скупо платили грешке у самом финишу треће деонице.

Изгубљене лопте брзо су резултовале примељним поенима, па је Басконија у последњу четвртину ушла са пет поена предности.

Имала је Басконија двоцифрену разлику у последњој деоници, али Звезда није одустајала до последњег момента.

Тројкама Теодисића и Гедраитиса, српски тим смањио је разлику на само два поена.

Басконија је промашеним слободним бацањем, оставила простор Звезди, а тројком Гедраитиса на осам секунди до краја сусрета, дошло се до изједначења.

Ипак, Басконија је погодила наредна два слободна бацања и одбранила се у последњем нападу, те тако дошла до тријумфа.

Гедраитис је умало постигао тројку за победу, али је лопта изашла из обруча и отишла у руке Монекеа.

Седекерскис је са 18 поена био најефикаснији у победничком тиму, а пратили су га Хауард са 17 и Монеке са 15 поена.

Гедраитис је са 24 поена био најбољи стрелац Звезде, двоцифрени су били још и Боломбој са 14 и Теодосић са 12 поена.

Ивановићем тим уписао је пету победу у последњих шест мечева, те након 13 утакмица у овој сезони Евролиге, има учинак 8-5.

Звезда је уписала четврти пораз у последњих пет мечева, па са учинком 4-9 заузима тек 15. место на табели Евролиге.

• 8. дец 2023 • 22:37

22:37

Крај меча, Басконија је савладала Звезду

Није успео Гедраитис да погоди тројку за победу, па је шпански тим уписао победу резултатом 87:85.

• 22:30

40' - Гедраитис погађа, Звезда изједначила на осам секунди до краја

Промашила је Басконија једно од два слободна бацања, што је отворило пут Звезди да дође до изједначења.

Рокас Гедраитис погодио је нову тројку, овога пута из веома тешке позиције, чиме је српски клуб стигао до изједначења.

Резултат на осам секунди до краја меча, износи 85:85.

• 22:24

39' - Геидраитис погађа за -2

Невероватно је шта се све издешавало у последња два минута овог сусрета.

Басконија је имала двоцифрену предност, уследиле су две тројке Звезде, која је успут и промашила барем пет отворених тројки.

Гедратис је тројком смањио дефицит Звезде на само два поена, а до краја сусрета остало је још 24 секунде.

• 22:11

35' - Нова двоцифрена предност домаћих

Поново Басконија кажњава "празан ход" Црвене звезде, те поенима у транзицији стиче двоцифрену предност - 75:65.

• 22:00

Крај треће четвртине: Басконија - Црвена звезда 67:62

Са пет везаних поена у последњем минуту, Басконија је казнила грешке Црвене звезде и у последњу деоницу ушла са управо толиком предношћу.

Успео је српски тим да изједначи на моменте, али је нова грешка Тобија покренула серију домаћих.

• 21:55

28' - Звезда ухватила потпуни прикључак

Сјајна енергија изабраника Јаниса Сферопулоса у трећој деоници, донела је српском клубу потпуни прикључак.

Успели су црвено-бели да зауставе лаке поене домаћих, а потом стигли до кошева у транзицији на другој страни.

Звезда је ухватила потпуни прикључак, пошто је смањила разлику на само три поена у корист Басконије - 62:59.

• 21:44

35' - Звезда у налету, смањила на -6

Одличан старт треће деонице од стране српског тима, који тројком Геидраитиса успева да смањи дефицит на шест поена - 55:49.

• 21:39

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:22

Полувреме: Басконија - Црвена звезда 52:43

Након 20 минута кошарке, Басконија има девет поена предности.

Шпански тим је убацио чак 11 тројки, што је дефинитивно главно нападачко оружје тима Душка Ивановића.

Хауард има 14, а Монеке 12 поена код домаћих.

Најефикаснији у редовима Звезде су Геидраитис са девет, као и Недовић и Боломбој са по седам поена.

• 21:03

15' - Хауард распуцан, Звезда у двоцифреном заостатку

Одлично играју домаћи, који у другој деоници настављају са одличним процентима погодака са дистанце.

Новом тројком Хауарда, Басконија стиче 11 поена предности - 39:28.