Историјска брука Бајерна, "петардом" испраћени из Франкфурта

Фудбалери Ајнтрахта савладали су екипу Бајерн Минхена са убедљивих 5:1 у мечу 14. кола Бундеслиге
Историјска брука Бајерна, "петардом" испраћени из ФранкфуртаGetty © Neil Baynes

Само неколико дана након неочекиване елиминације у домаћем купу, као и након четири везана пораза у Бундеслиги, екипа Ајнтрахта одлучила је да очита лекцију фаворизованим ривалима из Минхена.

Бајерн је доживео нови шокантано убедљив пораз на гостовању у Франкфурту, пошто је поражен са 5:1.

Пре четири године, Баварци су такође били испраћени са "петардом".

Овога пута, Мармуш је начео мрежу Бајерна у 12. минуту.

Играо се 31. минут када је Дина Ебимбе повисио на 2:0, а већ у 36. било је убедљивих 3:0, након гола Ларсона.

У финишу првог дела меча, Кимих је постигао гол за госте и тако оставио Бајерну простор и наду за повратак у меч.

Ипак, са нова два гола у наставку, Ајнтрахт је задао прави "шамар" гостима.

Други гол на мечу Дина Ебимбе постигао је у 50. минуту, да би Кнауф десет минута касније поставио коначних 5:1.

Иако је деловало да се Бајерн налази у одличној форми, овај убедљив пораз поново ће покренути гласине о позицији Томаса Тухела на њиховој клупи.