Трагичне сцене у Шпанији, преминуо навијач у Гранади

Утакмица Гранаде и Атлетик Билбаа прекинута је у 18. минуту, јер је један навијач домаћих преминуо на трибинама
Трагичне сцене у Шпанији, преминуо навијач у ГранадиGetty © Fran Santiago

Након што су судије приметиле дешавања на трибинама, утакмица је прекинута у 18. минуту.

Играчи оба тима су након тога отишли у свлачионицу, а челници шпанског првенства потврдили су да сусрет неће бити настављен.

Играо се 17. минут сусрета, када је Унаи Симон, чувар мреже Баскијаца, позвао главног арбитра и указао на ситуацију на трибинама.

Наводи се да је навијач домаћих колабирао, а Ла Лига је потврдила да је потом и преминуо.

Шпански медији наводе да је узрок смрти срчани удар, који је доживео навијач Гранаде.

"Утакмица између Гранаде и Атлетик Билбаа је суспендована, због тужне смрти навијача. Наше мисли иду његовој породици и пријатељима, као и свим љубитељима ФК Гранада. Датум и време наставка меча биће саопштени ускоро", наводи се у саопштењу Ла лиге.

Резултат у тренутку прекида меча био је 0:1, пошто су гости водили голом Ињакија Вилијамса од шестог минута.