Бундеслига - две утакмице, два гола, два ремија

Фудбалери Штутгарта и Бајера из Леверкузена одиграли су без победника, 1:1 у дерби утакмици 14. кола Бундеслиге
Бундеслига - две утакмице, два гола, два ремијаGetty © Adam Pretty

Домаћин је био бољи тим у првом делу игре, а повео је у 40. минуту голом Криса Фуриха.

У наставку меча, Леверкузен је изједначио поготком Флоријана Вирца у 47. минуту.

Ово је био други узастопни реми екипе из Леверкузена у Бундеслиги, док је Штутгарт уписао први у сезони.

Бајер тренутно држи прво место на табели са 36 бодова, а клуб из Леверкузена и даље нема ниједан пораз ове сезоне у немачком шампионату.

Леверкузен ће у наредном колу на свом терену дочекати Ајнтрахт из Франкфурта.

Актуелни шампион, Бајерн из Минхена, други је на табели са 32 бода, али и утакмицом мање.

Фудбалери Штутгарта су трећи на табели Бундеслиге са 31. бодом, а у наредном колу гостоваће Бајерну.

У другом данашњем мечу састали су се Келн и Мајнц, а на том мечу није било голова.