Паклена сезона за "ђаволе" - пораз од Бајерна за опроштај од Европе

Фудбалери Манчестер јунајтеда опростили су се од европских такмичења, пошто су у последњем колу групне фазе Лиге шампиона поражени на свом терену од Бајерна са 1:0
Паклена сезона за "ђаволе" - пораз од Бајерна за опроштај од ЕвропеGetty © Shaun Botterill

Навијачи Манчестер јунајтеда се не буде из кошмара, пошто се њихов клуб опростио од Лиге шампиона, али није успео ни да се избори за Лигу Европе.

Након пораза у одлучујућем мечу у последњем колу групне фазе, Јунајтед је остао закуцан за последње место групе А, из Бавараца, али и Копенхагена и Галатасараја.

После првих 45 минута игре на "Олд Трафорду" није било голова, а у наставку је домаћин почео јаче да притиска.

Ипак, једна добра акција гостију је била довољна да се запечати судбина "ђавола".

Кејн је фантастично проиграо Кингслија Комана, а Француз рутински савладао Онану у 71. минуту.

У другом мечу групе А, Копенхаген је на свом терену победио Галатасарај са 1:0, голом Лерагера у 58. минуту.

Бајерн је освојио 16 бодова и са првог места иде даље, где ће му се придружити храбри Копенхаген, који је освојио осам бодова.

Турска екипа ће у Лигу Европе, пошто је освојила пет бодова, док је Јунајтед остао празних шака, са четири освојена бода.