Арсенал (бар на кратко) засео на врх табеле

Фудбалери Арсенала победили су Брајтон са 2:0 и засели на прво место Премијер лиге
Арсенал (бар на кратко) засео на врх табелеGetty © Richard Heathcote

Арсенал је тријумфом над Брајтоном, барем на кратко, дошао до лидерске позиције у Премијер лиги.

После првих 45 минута није било промене резултата, али је Арсенал у наставку преломио и дошао до три бода.

Габријел Жезус је у 53. минуту донео предност "тобџијама", а победу је потврдио Каи Хаверц у 87. минуту.

Арсенал је први са 39 бодова, и ту ће остати уколико Ливерпул не савлада Манчестер јунајтед у дербију кола.

Брајтон је девети са 26 бодова.

Астон Вила је у гостима победила Брентфорд, иако је до 77. минута губила.

Луис-Потер је у 45. минуту донео домаћину предност, али је Брентфорд остао без Бена Мија у 71. минуту, пошто је добио директан црвени картон.

Гости су то искористили, па су изједначили преко Морена, а Оли Воткинс је донео победу у 85. минуту.

Вест Хем је на свом терену победио Вулвсе са 3:0.

Кудус је постигао два гола у првом делу сусрета, а коначан резултат поставио је Џерод Бовен у 74. минуту меча.

Вест Хем је седми са 27 бодова, Вулверхемптон има 19 и налази се на 13. месту.