Звезда немоћна у Атини, ПАО славио без већих проблема

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Атини од екипе Панатинаикоса са 82:65 у мечу 17. кола Евролиге

Нису успели црвено-бели да направе изненађење у Атини.

Панатинаикос је у "ОАКА" дворани успео да савлада српски тим и веже четврту победу у Евролиги.

Одличан темпо и отворена игра виђена је од самог старта сусрета.

Звезда је на почетку имала предност 7:5, али се могло наговестити да ће домаћин имати одговор.

Тако је и било, па је ПАО брзо дошао до осетније предности.

Тек захваљујући поенима у самој завршници прве, али и друге четвртине, Звезда је успевала да смањи дефицит и предност ривала.

Након прве деонице "зелени" су водили са три, а на полувреме отишли са седам поена предности.

Трећа четвртина протекла је у знаку домаћина, који је дошао до осетне, двоцифрене разлике.

Покушавао је у неколико наврата српски тим да се резултатски врати у меч и учини завршницу занимљивијом, али јој то није полазило за руком.

Митоглу је са 15 поена био најефикаснији у редовима победничког тима, помоћ је имао у Гренту и Лесору који су постигли 14 и 13 поена.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде били су Недовић и Боломбој са по 15 поена, док су Митровић и Јаго меч завршили са 12 поена.

Тим који са клупе предводи Ергин Атаман сада је на скору 10-7, док је Црвена звезда на учинку од шест победа и чак 11 пораза.

• 28. дец 2023 • 22:11

22:11

Крај меча, Панатинаикос рутински до победе

Грчки тим привео је меч крају без већих проблема, те славио са 82:65.

• 21:57

36' - Јаго смањује дефицит на осам поена

Успео је Бразилац да погоди са дистанце и смањи разлику на осам поена у корист Панатинаикоса.

Има времена да Звезда учини меч неизвесним...

• 21:45

33' - Звезда пред поразом

Закуцавањем Адетокумба, Панатинаикос стиче највећу предност на мечу - 63:50.

Црвена звезда налази се пред поразом у Атини

• 21:39

Крај треће четвртине: ПАО - Црвена звезда 61:50

Успели су Грци да се осетније одлепе од српског ривала и потом без већих проблема одржавају двоцифрену предност.

• 21:21

22' - ПАО са две тројке стиче двоцифрену предност

Некако олако је грчки тим погодио две отворене тројке, чиме је стекао 11 поена предности - 44:33.

• 21:01

Полувреме: ПАО - Црвена звезда 38:31

Имао је је грчки тим најубедљивију предност на мечу у износу од девет поена, али је Звезда успела да смањи дефицит на седам поена - 38:31.

Најефикаснији у редовима ПАО-а су Грент са осам и Лесор са седам поена.

Код Црвене звезде се истичу Митровић са 10 и Недовић са девет поена.

• 20:46

15' - Распламсала се борба

Панатинаикос води 27:25, али не успева да се одлепи на осетнију разлику. Меч у "ОАКА" дворани се потпуно распламсао и очекује нас занимљив наставак.

• 20:36

Крај прве четвртине: ПАО - Црвена звезда 20:17

Поенима Недовића, након првих 10 минута кошарке, домаћи тим има три поена предности.

Митровић са осам поена предводи стрелце Звезде, а Боломбој је убацио пет поена.

Код ПАО-а, истичу се Лесор са седам и Митоглу са четири поена.

• 20:25

5' - Блага предност Звезде

Солидно је српски тим ушао у меч, па након нешто мање од комплетних пет минута кошарке, има предност од 7:5.