Кошаркаши Партизана савладали су француску екипу по други пут у овој сезони
Партизан разбио Асвел, па стигао и да успори - Пантер водио ка 10. победи у Евролиги© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Партизана уписали су 10. победу у Евролиги ове сезоне, пошто су у 18. колу савладали Асвел 90:77.

У мечу у ком су доминирали током читавог сусрета, пулени Жељка Обрадовића су имали и 31 поен предности, па се тријумф није доводио у питање.

Црно-беле је са 22 поена предводио Кевин Пантер, док је Данило Анђушић убацио 15, а Огњен Јарамаз 11. Партизанова игра била је одлична од старта, а у другој и трећој деоници је достигла свој врхунац.

Дозволили су само 28 поена у тих 20 минута кошарке ривалу из Француске, па је било само питање колико убедљива победа ће то бити за Партизан.

Обрадовићева екипа је у четвртој четртини дозволила ривалу чак 32 поена, очигледно се опустивши знајући да ће стићи до победе после узастопних пораза од Реал Мадрида и Виртуса.

Партизан сада има скор 10-8, док је Асвел последњи са учинком 2-16.

• 2. јан 2024 • 22:27

22:27

Крај утакмице - победа Партизана 90:77

Сигурна победа Партизана који се у последњој четвртини значајно опустио и дозволио чак 29 поена, више него у другој и трећој деоници заједно.

Но, било је и 31 поен разлике у једном тренутку, па су пулени Жељка Обрадовића без драме довршили посао за 10. победу у Евролиги ове сезоне!

• 22:12

33' - Партизан успорио

Допустили су црно-бели чак 13 поена у прва три минута последње деонице, што је укључивало и две тројке Скота и једну Лајтија.

То је смањило заостатак Асвела на 16 поена, док Данило Анђушић успева да убаци једну тројку на супротној страни да мало продрма црно-беле.

• 22:04

Крај треће деонице - 69:45

И у трећој деоници је порасла предност Партизана, који је у једном тренутку имао и 31 поен разлике у своју корист.

Кевин Пантер је на 22 поена и невероватно је да је он једини двоцифрен у овом тренутку у оба тима. Анђушић је погодио неколико лепих шутева и црно-бели иду ка сигурном тријумфу.

• 21:56

27' - Пантер погађа за "плус 31"

Страшна партија Партизана у нападу, сада је 69:38 после тројке Пантера на истеку напада. Мучење Асвела је превелико, као да једва чекају крај утакмице.

• 21:49

23'- Партиза наставља да "меље"

Кабокло погађа за три поена за нови пораст предности Партизана на "плус 24".

Сада је 57:33, екипа Асвела без икаквих решења на овом мечу.

• 21:29

Крај првог полувремена - 50:31 за Партизан

Какво моћно полувреме, нарочито друга четвртина. Ова деоница припада црно-белима 27:14, а поени су сјајно распорођени. Напад одлично функционише - Пантер са 12 предводи, ту је Јарамаз са осам, Камински има пет, Кабокло и Смит по четири.

Све функционише одлично за тим Жељка Обрадовића.

• 21:19

Партизан има "плус 14"

Било је 19:17 у једном тренутку, а сада је 38:24 и то на 4:45 до краја друге деонице.

Сјајна серија црно-белих, Јарамаз за сада енергичан и ефикасан, док и Смаилагић ради добар посао у одбрани.

• 21:09

11' - Серија Јарамаза за 28:17

Јарамаз тројком отвара другу четвртину, након што је у финишу прве имао и важну украдену лопту. После тога у соло продору стиже до петог поена у кратком размаку и одмах Поцеко тражи тајм-аут.

• 21:05

Крај прве четвртине - 23:17 за Партизан

Тројка Тристана Вукчевића и то под фаулом на 33 секунде пре краја, а након тога погађа и са линије пенала, за четири поена у једном нападу.

Било је 18:10 за Партизан, онда је уследила серија 7:0 гостију коју су успели да прекину.

Чак 10 поена Кевина Пантера у ових 10 минута.

• 20:52

5' - Бољи почетак Партизана

Понитка је погодио лепо под кошем, а после тројке Периса Лија, уписује се у поентере и Кевин Пантер. После поготка Доужера са полудистанце, резултат је 11:6.