Звездина историјска победа у Истанбулу, Фенер пао након преокрета

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на гостовању у Истанбулу екипу Фенербахчеа са 85:76, у мечу 18. кола Евролиге

Звезда је уписала историјски тријумф, пошто је први пут у међусобним дуелима, надиграла овај турски тим на гостујућем терену.

Након девет узастопних пораза у дворани "Улкер", црвено-бели су напокон славили и нанели Фенеру први пораз на домаћем терену у читавој сезони у Евролиги.

Од првог минута меча, могло се наговестити да ће бити занимљиво у Истанбулу.

Фенер је агресивно кренуо, али је Звезда преко Боломбоја и Гедраитиса пронашла ритам и држала прикључак.

Тројкама Вилбекина и Дорсија, домаћин је након 10 минута кошарке водио са 26:18.

Друга четвртина протекла је потпуно у знаку српске екипе, која је успела пре свега да затвори прилаз ка свом кошу и спречи ривала да дође до лаких поена.

Мучио се Фенер, што говори и податак о само девет постигнутих поена у другој деоници.

Звезда је тај празан ход искористила да потпуно смањи дефицит и на полувреме оде са само једним поеном заостатка – 35:34.

Деловало је да је Фенербахче у трећој деоници пронашао ритам који им савршено одговара.

У два наврата је тим Шарунаса Јасикевичијуса стицао двоцифрену предност.

Ипак, српски клуб се није предавао, већ увек проналазио начин да се врати у меч.

Крајем треће и почетком четврте четвртине, Сферопулосови момци направили су серију 11:0 и тако први пут након дужег времена, стекли предност у овој утакмици.

Веома битне тројке у последњој деоници погађали су Лазић и Недовић, па су тако црвено-бели успели да потпуну преокрену ток сусрета и поведу са максималних осам поена – 69:61.

Покушавао је Фенер на све начине да поврати контролу и ухвати прикључак, али је Теодосићева тројка одвела српски тим на +9 и тако ставила Фенер у поприлично лош положај у финишу.

Познато је да црвено-бели ове сезоне нису могли без драматичних завршница и испуштених победа, али овога пута је концентрација била на високом нивоу.

Џоел Боломбој био је апсолутни лидер, пошто је меч завршио са 24 поена, а истакли су се још и Гедраитис са 19 и Ханга са 12 поена.

У редовима турског тима најефикаснији су били Хејс-Дејвис са 21 и Вилбекин са 14 поена.

Био је ово седми тријумф Црвене звезде у 18 мечева у Евролиги ове сезоне.

Фенербахче је прекинуо низ од четири победе, па сада има скор од 10-8.

• 2. јан 2024 • 20:44

20:44

Крај меча, Звезда је савладала Фенер!

Можда и један од најбољих мечева Звезде ове сезоне, пошто су црвено-бели одбили налете ривала и уписали победу резултатом 85:76.

• 20:29

37' - Теодосић за +9!

Звезда је пред победом у Истанбулу, пошто је Милош Теодосић погодио тројку за највећих девет поена предности за српски тим.

• 20:20

35' - Недовић погађа за осам поена предности

Нова тројка Звезде, овога пута Недовића, којом српски тим стиче максималних осам поена предности - 69:61.

• 20:13

31' - Звезда води

Поенима Јага, Звезда први пут још од прве четвртине, стиже до предности - 59:57.

• 20:10

Крај треће четвртине: Фенербахче - Црвена звезда 57:57

У два наврата је Фенер имао двоцифрену предност у трећој деоници, али је Црвена звезда оба пута имала одговор.

Након 30 минута кошарке, резултат је нерешен (57:57), што значи да ће у последњој четвртини бити веома узбудљиво и неизвесно.

• 19:51

25' - Фенер распуцан у трећој деоници

Три тројке погодили су домаћи кошаркаши, од којих је две убацио Скоти Вилбекин.

Фенербахче је тако дошао до предности од осам поена - 46:38.

• 19:47

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 19:31

Полувреме: Фенербахче - Црвена звезда 35:34

Захваљујући одличној другој четвртини, а поготово завршници исте, Звезда на полувреме иде са дефицитом од само једног поена.

Боломбој са 16 поена предводи стрелце српског тима, док је Гедраитис убацио осам.

У редовима Фенера истичу се Хејс-Дејвис са девет и Мадар са осам поена.

• 19:26

18' - Поново серија Звезде, која смањује дефицит на два поена

Поново Звезда добро трчи, па овога пута прави серију 7:0 и хвата потпуни прикључак.

Фенербахче води 33:31.

• 19:17

14' - Сада Фенер у налету

Иако је деловало да су црвено-бели пронашли ритам који им одговара, Фенербахче је имао спреман одговор.

Поенима Дорсија и Сестине са дистанце, домаћин стиче девет поена предности - 33:24.