Партизан доминирао, па се потпуно распао у Истанбулу

Кошаркаши Фенербахчеа победили су Партизан резултатом 91:76 у утакмици 20. кола Евролиге

Партизан је био на одличном путу да други пут ове сезоне савлада Фенербахче. Црно-бели су одиграли савршено на старту меча, али се, како је време одмицало, игра полако распадала.

Бруно Кабокло и Кевин Пантер су блистали у прве две четвртине.

Бразилац је погодио прве три тројке, а постигао је 11 од првих 12 поена за Партизан.

После прве четвртине, Партизан је имао предност 31:19, а онда је Фенер полако топио разлику.

На полувремену су црно-бели имали пет поена предности, а у наставку је, практично, играо само један тим.

Играчи Фенербахчеа су погађали све што се могло погодити, док је напад Партизана потпуно стао.

Када је Фенер направио серију 24:2, било је јасно да Партизан тешко може избећи пораз у Истанбулу.

Тајлер Дорси је пружио сјајну партију – постигао је 24 поена.

Марко Гудурић је убацио 15, а Сестина један мање.

Кевин Пантер је постигао 18 поена, Нанели 13, а Кабокло 13.

После пораза у Истанбулу, Партизан има десет победа и десет пораза, док је Фенербахче дошао до 12. победе, а има и осам пораза.

• 9. јан 2024 • 20:22

20:22

Крај меча - 91:76

Партизан је поражен у Истанбулу.

• 20:14

37' Тројка Нанелија улива наду - 85:72

Наду гостима буди Нанели, а Јасикевичијус сада покушава да прекине црно-беле па тражи тајм-аут.

• 20:09

33' Фенер ломи меч - 80:64

Фенербахче има великих 16 поена предности, што није могло ни да се замисли у првом полувремену.

Иако није недостижно, Партизанова игра се потпуно распала, док играчи Фенера не могу да промаше ништа.

• 20:00

31' Серија домаћих - 74:64

Фенербахче је направио серију 6:0 на старту последње четвртине, Обрадовић је тражио тајм-аут.

• 19:57

Крај треће четвртине - 68:64

Фенербахче улази у последњу четвртину са предношћу од четири поена.

Напад Партизана је потпуно стао, све се своди на шут са дистанце, који у трећој деоници није служио црно-беле.

• 19:44

26' Изједначење - 55:55

Налет Фенербахчеа, искористио је домаћин подршку са трибина и дошао до изједначења.

• 19:34

21' Настављен је меч

Партизан има пет поена предности.

• 19:18

Полувреме - 43:48

Партизан је одлично ушао у меч, али се Фенер вратио у меч у завршници друге четвртине.

Пантер предводи црно-беле са 15 поена, Кабокло је додао 11, а Џејлен Смит је додао осам.

У екипи Фенербахчеа, најефикаснији је Дорси са 11.

• 18:58

13' Серија Фенера - 26:36

Фенербахче је направио 7:0 серију, Обрадовић тражи тајм-аут.