Наполи головима у надокнади прекинуо лош низ

Фудбалери Наполија славили су на свом стадиону против екипе Салернитане са 2:1, након преокрета у 20. колу Серије А
Наполи головима у надокнади прекинуо лош низGetty © Francesco Pecoraro

Успели су актуелни шампиони Италије да прекину низ од три меча без тријумфа у домаћем првенству.

Наполи је и у овом мечу имао доста мука, што потврђује и податак да су до победе дошли након преокрета, голом у шестом минуту судијске надокнаде.

Кад је Салернитана повела на стадиону "Дијего Армандо Марадона" у 29. минуту голом Антонија Кандреве, навијачи Наполија су се уплашили да ће то бити четврта утакмица у низу без победе у Серији А.

Да не буде тако, побринуо се Амир Рахмани. Прво је у четвртом минуту надокнаде првог полувремена изборио пенал који је у гол претворио Матео Политано.

Потом је и сам постигао гол у 90+6. минуту за велику победу која је задржала Наполи у трци за четврто место које води у Лигу шампиона.

Наполи је шести са 31 бодом, Салернитана је остала последња са 12 бодова.

У другом мечу одиграном у истом термину, Ђенова и Торино су одиграли сусрет без постигнутих голова.