Дебакл шампиона у Њу Орлеансу, Чикаго прекинуо Бостонов низ

Вече у НБА лиги обележиле су победе Њу Орлеанс пеликанса над Голден Стејт вориорсима резултатом 128:83, Чикаго булса над Бостон селтиксом од 121:107, као и Милвоки бакса против Портланд трејлблејзерса 119:111.
Дебакл шампиона у Њу Орлеансу, Чикаго прекинуо Бостонов низGetty © Sean Gardner

Нови пораз на гостујућем паркету уписли су актуелни шампиони, екипа Голден Стејт вориорса.

"Ратници" су у Луизијани наступали без Карија, Томпсона, Грина, Вајзмена, Вигинса и Игодале, те се и очекивало да наставе лош низ резултата ван Сан Франциска.

Већ у првој четвртини било је јасно да ће Пеликанси доћи до лаке и убедљиве победе, која је на крају износила чак 45 поена разлике.

Брендон Инграм предводио је Њу Орлеанс до победе са 34 поена, а ефикасни су били и Грејем са 19 и Мекалум са 15 погодака.

У редовима Голден Стејта истакли су се Пул са 26, Каминга са 18 и Муди са 10 поена.

Велику пажњу у синоћним мечевима НБА лиге привукао је пораз Бостона на гостовању у Чикагу.

Булси су прекинули низ Селтикса од девет узастопних победа, савладавши их са 121:107.

Одлично су расподелили поене у Чикагу, пошто је Дерозан убацио 28, Лавин 22, Вилијамс 17, а Вулевић 12 поена.

Бостон су поентерски предводили Тејтум са 28, Браун са 25 и Брогдон са 23 поена.

Милвоки је дошао до девете победе у десет мечева одиграних на свом паркету.

Најновији тријумф Бакси су остварили над екипом Порталнда са 119:111.

Фантастичан меч одиграо је Јанис Адетокумбо, који је постигао 37 поена, уз 7 скокова и 6 асистенција.

Помоћ је имао у Холидеју који је меч завршио са 17 поена, од којих је 11 било у последњој четвртини.

Анферни Симонс био је најбољи за Блејзерсе са 29 поена, а Нуркић је додао 16 поена.