Хојлунд пронашао форму, али Јунајтед не може пут до победе

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Тотенхема одиграли су нерешено - 2:2 у утакмици 21. кола Премијер лиге
Хојлунд пронашао форму, али Јунајтед не може пут до победеGetty © Catherine Ivill

Три минута након првог судијског звиждука, публика на "театру снова" имала је разлог за радост.

Расмус Хојлунд је закуцао лопту у мрежу и постигао гол на другом узастопном мечу, након дугог поста.

Темпо у Манчестеру је био на изузетном нивоу, нападали су и једни и други без гарда, а Тотенхем је дошао до изједначења у 19. минуту.

Ришарлисон је био најсналажљивији након корнера, па је главом спровео лопту у мрежу за 1:1.

Јунајтед је на одмор, ипак, отишао са предношћу, пошто је у 40. минуту Хојлунд асистирао Рашфорду, а нападач "ђавола" постигао гол, први на "Олд Трафорду" након 992 минута.

Тотенхем, који је први пут од марта 2020. године играо без Кејна и Сона (Кејн у Бајерну, Сон са репрезентацијом Јужне Кореје), успео је да изједначи на самом почетку другог дела игре.

Тимо Вернер је додао лопту до Бентанкура, а Уругвајац изједначио на 2:2.

Није било превише изгледних прилика до самог краја, када је Јунајтед имао шансу да дође до тријумфа.

Скот Мектомини је високо скочио, био усамљен, али је главом шутирао преко гола, па је меч завршен ремијем.

Тотенхем је пети са 40 бодова, док Јунајтед има осам мање и налази се на седмом месту.

У првом данашњем мечу Евертон и Астон Вила су одиграли 0:0.