Звезда након продужетка срушила Албу у Берлину

Кошаркаши Црвене звезде савладали су након продужетка екипу Албе у Берлину са 88:84, у мечу деветог колу Евролиге.

Црвено-бели стижу до треће везане победе од како је на клупу српског тима сео Душко Ивановић, а друге везане у Евролиги.

Након АСВЕЛ-а у Београду, Звезда је савладала и Албу у Берлину.

Мало преко два сата и 15 минута трајао је обрачун немачке и српске екипе у "Мерцедес Бенз" арени у Берлину.

Читавим током меча, како регуларним делом, тако и у продужетку, гледала се неизвесна и егал кошарка, права резултатска клацкалица и до последњих тренутака се није могло наговестити ко ће однети победу.

Алба је у првој четвртини серијом 10:0, стекла пет поена предности.

Ипак, добра завршница те деонице донела је Звезди преокрет и минимално вођство - 21:20.

Почетком друге четвртине Звездина предност износила је пет поена, али се тада, као и у сваком периоду до краја меча, дешавало да када год једна екипа стигне до блаже предности, противник имао спреман одговор и резултатски се вратио у меч.

Није дозвољавала Звезда немачком тиму да се одлепи на осетнију разлику, нити је Алба то дозвољавала црвено-белима.

Пример тога одвио се у финишу треће четвртине, када је Алба у последња два минута ушла са девет поена предности.

Тим Душка Ивановића је успео да у преосталом времену покаже енергију и концентрацију на обе стране паркета, што је резултовало смањењем разлике на два поена на крају треће четвртине - 57:55.

У последњој деоници, обе екипе имале су своје шансе да преузму контролу и упишу победу.

Алба је била пред победом када је на три минута до краја сусрета имала седам поена предности, али је Звезда на крилима Вилдозе и Недовића успела да изједначи, потом и створи минималну предност.

Немања Недовић имао је прилику да у регуларном току меча донесе победу свом тиму, али је промашио флоутер у последњем нападу.

У додатних пет минута, виђено је исто што и у претходних 40.

Алба је продужетак отворила тројком, али се Звезда поново, по ко зна који пут, вратила.

Уследио је шоу Немање Недовића у самом финишу, пошто је са два полагања и украденом лоптом, српски плејмејкер донео Звезди контролу и конце меча у руке.

У пенал завршници се Алба није снашла, па је Звезда успела да прекине црни низ од седам узастопних пораза против ове немачке екипе.

Црвено-бели су уписали трећу победу у новој сезони Евролиге, другу везану.

Алба након уводна три тријумфа у елитном такмичењу, бележи и шести узастопни пораз.

• 22. нов 2022 • 22:12

22:12

Крај меча: Алба - Црвена звезда 84:88!

Црвено-бели бележе трећу победу у новој сезони Евролиге, пошто су у деветом колу након преокрета, продужетка и драматичне завршнице, савладали Албу у Берлину са 88:84.

• 22:08

4' продужетка - Црвено-бели пред победом

Немања Недовић је у два наврата поентирао на обручу, чиме је Звезди донео предност од 85:81.

Алба је потом изгубила лопту, па на 47 секунди до краја продужетка, српски тим има конце утакмице у својим рукама.

• 22:06

3' продужетка - Поново води Звезда

Алба је додатни период отворила тројком, али је Звезда успела да преокрене и поведе са 81:80.

• 21:58

Крај регуларног тока меча: Алба - Црвена звезда 75:75

Продужетак ће одредити победника овог меча, пошто Немања Недовић није успео да поентира у последњем нападу Звезде на мечу.

Након дефанзивног скока, Смит је покушао са више од три четвртине терена, али је био непрецизан.

• 21:56

40' - Црвено-бели имају напад за победу

Нерешено је (75:75), а Црвена звезда на осам секунди до краја има последњи напад у регуларном току меча.

Душко Ивановић је тражио тајм-аут, па да видимо шта је црногорски стручњак спремио за сам финиш.

• 21:51

39' - Преокрет Звезде за вођство 75:74

Тројка Вилдозе доноси поптуни преокрет и вођство Звезде. На минут до краја, српски тим води са 75:74. Очекује нас неизвесна завршница.

• 21:46

37' - Алба стиче осетнију разлику - 72:65

Изузетно лоша рола Џона Холанда на обе стране паркета, пошто је прво изгубио лопту у нападу, а онда дозволио тројку противнику на другој страни. Алба користи ту лошу секвенцу и стиче осетних седам поена разлике.

• 21:41

35' - Минимална предност Звезде 65:64

Поени Ивановића са полудистанце, доносе Звезди минималну предност након дужег времена.

Још увек се игра у серијама, а тренутно су црвено-бели у налету, што се одражава на резултат.

• 21:32

Крај треће четвртине: Алба - Црвена звезда 57:55

Успела је српска екипа потпуно да се врати у меч, иако је губила са девет поена на два минута до краја треће деонице.

Добре роле Вилдозе и Недовића примакле су црвено-беле на два поена заостатка након три четвртине.

• 21:18

25' - Алба стиче максималних +9

Поново Звезда улази у контра-ритам, олако прима поене на једној страни, док у нападу наилази на "празан ход". Алба све то користи и стиче највећу предност на мечу, у износу од осам поена - 52:43.