Звезди увелико измиче плеј-оф, Алба славила у Берлину

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Албе у Берлину са 89:80 у мечу 23. кола Евролиге. Био је ово 14. пораз Звезде у 23 одигране утакмице, којим се српски клуб крупним корацима удаљава од плеј-оф фазе елитног такмичења

Није Звезда искористила шансу да дође до победе на гостујућем паркету у Евролиги.

Иако је Алба била последњепласирани тим на табели и са тек једном победом у последњих пет мечева, а четири у читавој сезони, Звезда је више него рутински поражена.

Још једном је тим из Берлина представљао превелик залогај за црвено-беле, који сада у 12 међусобних мечева има чак девет пораза од Албе.

Само је на почетку меча тим са Малог Калемегдана био у предности, али такав однос снага није дуго потрајао.

Како је време пролазило, Алба је долазила до ритма који им је више одговарао.

Звездине нападачке муке су дефинисале овај меч, пошто је Алба казнила сваки празан ход.

Прва четвртина завршена је са два поена предности домаћина, који је у другој деоници убацио чак 33 поена и одлепио се на осетну разлику.

Немци су на полувреме однели резултат 51:36. Звезда је покушала да уђе енергично у трећу деоницу и то је умало упалило.

Успели су да се колико-толико резултатски прикључе, али је Алба нашла начин да затвори прилазе свом кошу, те да дође до лаких поена на другој страни.

Лако је домаћи тим у „Мерцедес арени“ дошао до чак 20 поена предности,

Ипак, иако у "нокдауну", Звезда се није предавала. Мало по мало, проналазила је начин да веже неколико квалитетних дефанзивних, а потом и офанзивних поседа.

Поен по поен, разлика се топила, да би на два минута до краја, тројком Јага, износила само пет поена.

Скупо су потом плаћени промашаји Смарта и Гедраитиса за три поена, па је немачки тим са линије за слободна бацања, на крају ипак мирно привео меч крају.

Најефикаснији у редовима победничког тима били су Томас са 19 и Проћида са 17 поена.

Код Црвене звезде, поентерски су се истакли Јаго са 20 и Гедраитис са 15 поена.

Након 23 одигране утакмице, Алба је дошла тек до пете победе, док су црвено-бели остали на девет тријумфа, а остварили су 14. пораз.

• 25. јан 2024 • 21:59

21:59

Крај меча, Алба је савладала Црвену звезду

Нису успели црвено-бели да "украду" овај меч, пошто је Алба одбила налет српског тима и на крају славила резултатом 89:80.

• 21:53

39' - Јаго погађа, Звезда смањује на -5

Иако је деловало да до тога неће доћи, имамо неизвесну завршницу у Берлину.

Тројком Јага, Звезда је смањила дефицит на само пет поена. Алба је у контра-ритму и остаје да се види има ли довољно времена, снаге и умећа за потпуни преокрет српског клуба.

• 21:39

35' - Звездин последњи покушај да ухвати прикључак

Успела је Звезда напокон да веже неколико добрих одбрана, а потом се награди поенима на другој страни. То јој је донело делимични резултатски прикључак, пошто је заостатак смањен на 11 поена - 78:67.

До краја меча остало је још пет минута.

• 21:26

Крај треће четвртине: Алба - Црвена звезда 72:54

Звезда тек на моменте успева да испарира домаћину, који без већих проблема одржава убедљиву предност и у последњу четвртину улази са 18 разлике.

• 21:15

25' - Алба повећава предност

Иако је Звезда енергично отворила друго полувреме, брзо је Алба пронашла начин да одбије налет и чак повећа предност.

Немачки тим има највећих 19 поена предности - 63:44.

• 21:07

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 20:49

Полувреме: Алба - Црвена звезда 51:36

Звезда је одиграла једно од најлошијих, а Алба једно од најбољих полувремена у досадашњем току сезоне у Евролиги.

Немачки тим отуд води са 15 поена и има потпуну контролу над утакмицом.

Проћида са 10 и Браун са осам поена предводе стрелце Албе, док су код Звезде најефикаснији Јаго са 10 и Гедраитис са седам поена.

• 20:33

17' - Двоцифрена предност Албе

Како време пролази, домаћи тим стиче потпуну контролу, па тако у финишу друге четвртине долази до двоцифрене предности.

Алба води 40:28, на око три минута до краја друге деонице.

• 20:20

Крај прве четвртине: Алба - Црвена звезда 18:16

Не најбоља прва деоница српског клуба, који након 10 минута губи са два поена - 18:16.

Алба је нашла начин да затвори прилазе свом кошу, па црвено-бели морају добрано да се потруде за сваки кош.

• 20:08

5' - Егал у првој четвртини

После уводних пет минута кошарке, резултат је 10:10. Звезда је нешто боље отворила меч, али је домаћин успео да испарира и изједначи.