ПАО пао у Каунасу, Монако бољи и од Фенера

Кошаркаши Панатинаикоса убедљиво су поражени од екипе Жалгириса у Каунасу, резултатом 80:68 у мечу 25. кола Евролиге

Иако је у Литванију отпутовао као фаворит, Панатинаикос је испраћен празних шака.

Жалгирис је у преломио отпор грчког тима и на крају заслужено славио двоцифреном разликом.

Прва деоница протекла је у нападачки расположеним секвенцама на обе стране, што потврђује и резултат након 10 минута кошарке - 25:25.

Осетнију предност, домаћин је стекао у завршници првог полувремена, а на паузу је однео шест поена предности.

Очекивао се одговор ПАО-а, али њега није било. Жалгирис је "укротио" налете атинске екипе, дозволивши 30 примљених поена збирно у трећој и последњој четвртини.

Еванс је са 24 поена предводио стрелце домаћих, а помогли су му Бирутис са 12, те Смитс и Улановас са по 10 поена.

У редовима грчких "зелених", најефикаснији су били Нан са 26 и Григонис са 15 поена.

Некадашњи центар Партизана Матијас Лесор, убацио је 14 поена.

Победе у 25. колу Евролиге уписали су још и Монако и Ефес.

Тим из Кнежевине је савладао као домаћин екипу Фенербахчеа, резултатом 76:69, док је Ефес са 79:73, био бољи од Олимпије из Милана.