Самоуништење Бајерна у Риму, Мбапе водио "свеце" до победе

Фудбалери Лација савладали су Бајерн са 1:0 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона, док је ПСЖ био бољи од Реал Сосиједада са 2:0
Самоуништење Бајерна у Риму, Мбапе водио "свеце" до победе© Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Бајерн је у Риму мислио да има све у својим рукама. Истини за вољу, то је био случај све до 67. минута.

Нападао је Бајерн, ређао прилике, али су се момци Томаса Тухела поштено испромашивали.

А онда, као и увек, дође казна.

Само што сада казна није дошла директно од фудбалера Лација, пошто им је у томе добрано помогао Дајо Упамекано.

Дефанзивац Бајерна је језиво стартовао на Исаксена, скривио пенал и добио црвени картон.

Једино због чега Француз може да буде срећан јесте то што је Исаксен остао у игри, са читавим ногама.

Ћиро Имобиле је искористио пенал и донео Римљанима велику победу.

Пари Сен Жермен је дуго ломио противника у Паризу, а када је то учинио, дошао је до рутинске победе.

Килијан Мбапе је донео предност „свецима“ у 58. минуту.

Дембеле је извео корнер, Маркињос главом пребацио лопту на другу стативу, а нападач је само спровео у мрежу.

Играо се 71. минут када је ПСЖ дошао до другог гола, а стрелац је био Бредли Баркола.

Реванш мечеви су на програму за две седмице.

• 14. феб 2024 • 22:52

22:52

Крај

Лацио - Бајерн 1:0
    ПСЖ - Реал Сосиједад 2:0

• 22:29

71' ГОЛ! ПСЖ води 2:0

Соло продор Бредлија Барколе, а млади нападач сјајно гађа за 2:0.

• 22:25

69' ГОЛ! Лацио води!

Имобиле је неумољив са "беле тачке", Лацио води против Бајерна.

• 22:23

67' Пенал за Лацио, Бајерн са играчем мање!

Упамекано је неспретно и језиво реаговао, срећом Исаксен није повређен.

Француз је добио директан црвени картон.

Лацио има прилику да изједначи са пенала.

• 22:16

58' ГОЛ! ПСЖ води!

Дуго се чекало на гол на вечерашњим мечевима, а први је постигао Пари Сен Жермен.

Килијан Мбапе се опоравио за меч са Сосиједадом, а онда је и затресао мрежу и донео предност "свецима".

Дембеле је извео корнер, Маркињос пребацио главом лопту на другу стативу, а Мбапе је сместио у мрежу.

• 22:03

Настављени су мечеви

Лацио одолева нападима Бајерна, а нема голова ни у Паризу.

• 21:46

Полувреме

Нема голова у Риму и Паризу.

• 21:41

40' Мусијала је пропустио најбољу шансу на мечу

Сјајан напад Бајерна, Мусијала је био у идеалној позицији, али је шутирао преко пречке.

• 21:32

32' Сане умало да погоди!

Бајерн је одиграо комбинацију из слободног ударца, Сане је добро шутирао, али милиметар поред гола.

• 21:23

22' Одличан ударац Луиса Алберта

Шпанац је снажно шутирао са дистанце, тик уз стативу.