Лука Јовић "закуцао" Миланов пролаз, Динамо Загреб елиминисао Бетис!

Одиграни су први реванши плеј-офа за пласман у осмину финала Лиге Европе и Лиге конференције
Лука Јовић "закуцао" Миланов пролаз, Динамо Загреб елиминисао Бетис!Getty © Claudio Villa / Contributor

Заслуге за то иду и Луки Јовићу који се одлично снашао у 22. минуту и постигао гол за 1:1 на асистенцију Теа Ернандеза. Ово је важан гол за Јовића након недавног искључења против Монце, због чега пропушта два меча у Серији А.

Буриго је био сјајан у тиму Рена постигавши хет-трик, али после поготка Рафаела Леаа, било је јасно да Французи неће имати снаге да стигну до шокантног преокрета.

Један од погодака Бурига десио се из пенала који је играњем руком скривио баш Јовић.

У другом мечу, Бенфика и Тулуз су ремизирали 0:0, па је португалски тим прошао даље након победе 2:1 у првом мечу.

Карабаг је изгубио 3:2 од Браге, али су успели да обезбеде историјски пролаз у осмину финала после победе у првом мечу, док је Фрајбург после 120 минута елиминисао Ланс 3:2.

Што се тиче Лиге конференције, Динамо Загреб је успео да елиминише шпански Бетис пошто су на "Максимиру" одиграли нерешено 1:1, после победе у Севиљи 1:0 прошле седмице.

Пресудан погодак за "пургере" постигао је Такуро Канеко у 59. минуту.

Швајцарски Сервет је елиминисао Лудогорец и то у Разграду победом 1:0, а Ајакс је елиминисао Бодо Глимт подле продужетака 2:1.

Преостали мечеви у оба такмичења на програму су од 21.00 час.