"Вучица" слави Србина – Свилар одбранио два пенала и постао нови "принц Рима"

Фудбалери Роме пласирали су се у осмину финала Лиге Европе, пошто су у Риму после бољег извођења пенала победили Фејенорд
"Вучица" слави Србина – Свилар одбранио два пенала и постао нови "принц Рима"© Claudio Pasquazi/Anadolu/Contributor

"Вучица" је тријумфовала укупним резултатом 5:3 у реванш мечу плеј-офа нокаут фазе другог по јачини европског такмичења, захваљујући српском репрезентативцу Милету Свилару, који је у пенал серији одбранио два једанаестерца.

Фудбалери Роме и Фејенорда одиграли су у регуларном делу без победника, 1:1.

Холанђани су у петом минуту повели голом Сантјага Томаса Хименеза, да би само десетак минута касније фантастичним ударцем изједначио Лоренцо Пелегрини.

На "Олимпику" је било изузетно узбудљиво, али голова до краја није било и отишло се у продужетке, пошто је у првој утакмици одиграној пре недељу дана у Холандији било такође 1:1.

Ни у додатних 30 минута није било промене резултата, па приступило се извођењу пенала.

Тада је на сцену ступио Свилар, који је зауставио ударце Ханцка и Јаханбакша, чиме је постао најзаслужнији за пролаз своје екипе.

Голове за Фејенорд постигли су Уеда и Хартман, док су за Рому прецизни били Паредес, Кристанте, Ауар и Залевски.

Једини неуспешан извођач за домаћина био је Ромелу Лукаку, којем је шут одбранио Веленројтер.

Пласман у осмину финала изборили су и Олимпик из Марсеја, Спарта из Прага, Спортинг, Фрајбург, Карабаг, Милан, Бенфика. Аталанта, Брајтон, Бајер Леверкузен, Ливерпул, Ренџерс, Славија Праг, Виљареал и Вест Хем.

Жреб за наредну фазу Лиге Европе биће одржан од 12 часова у Ниону.