Ситију један гол довољан за тријумф у Борнмуту, нова брука Јунајтеда

Екипа Манчестер ситија задржала је корак са водећим Ливерпулом, пошто је у мечу 26. кола Премијер лиге као гост савладала Борнмут 1:0
Ситију један гол довољан за тријумф у Борнмуту, нова брука ЈунајтедаGetty © Jacques Feeney/Offside

Ерлинг Холанд овога пута није се уписао у листу стрелаца, али је учествовао код јединог гола "грађана" на "Виталитију".

Голман Нето је одбранио ударац Норвежанина у 24. минуту, али је на одбијену лопту налетео Фоден и постигао, испоставиће се, једини гол на мечу.

Борнмут је у добром делу сусрета играо офанзивно, али није успео да затресе мрежу Едерсона, па је екипа Пепа Гвардиоле дошла до новог тријумфа и само бода заостатка у односу на водећи Ливерпул.

Док се један тим из Манчестера бори за титулу, други озбиљно посрће - Јуанјтед је на свом терену поражен од Фулама 1:2.

Гости су повели преко Нигеријца Бесија у 65. минуту, а "ђаволи" су изједначили у 89. преко Харија Мегвајера.

Када су се очекивали налети домаћина, Фулам је извео контру коју је поготком завршио још један Нигеријац Ивоби, за тријумф екипе Марка Силве.

Највише голова виђено је у Бирмингему, где је Астон Вила савладала Форест са 4:2.

Воткинс је донео предност Вили, а онда Даглас Луис са два поготка повисио на 3:0, алису гости смањили у финишу првог дела преко Нијакатеа.

Гибс-Вајт је смањио на 3:2 на старту другог дела, да би коначан резултат поставио Јамајчанин Бејли.

У дуелу између Брајтона и Евертона није било победника 1:1, док је Палас, на дебију новог менаџера Оливера Глазнера, савладао екипу Брајтона 3:0, головима у другом полувремену утакмице.