Бајерн се оклизнуо и у Фрајбургу, титула све даље од Минхена

Фудбалери Бајерна одиграли су 2:2 у Фрајбургу, у првој утакмици 24. кола Бундеслиге, па екипа Леверкузена има прилику да победом у недељу стекне 10 бодова предности у односу на Баварце
Бајерн се оклизнуо и у Фрајбургу, титула све даље од МинхенаGetty © Alex Grimm

У изузетно лошој форми је Бајерн последњих седмица, а то се осетило и у Фрајбургу - екипа Томаса Тухела освојила је само бод.

Први меч 24. кола Бундеслиге донео је велика изненађења, преокрете, а на крају су обе екипе морале да се задовоље једним освојеним бодом.

Домаћин је повео већ у 12. минуту голом Гинтера, да би до полувремена гости изједначили преко Тела.

Мусијала је у 75. минуту донео предност гостима и чинило се да ће бајерн уписати нова три бода, али коначан резултат 2:2 поставио је Холер у 87. минуту сусрета.

Бајерн сада има седам бодова мање од Леверкузена, који би евентуалним тријумфом у недељу у Келну могао да побегне актуелном шампиону на чак 10 бодова предности.

Баварце очекује и реванш меч осмине финала Лиге шампиона против Лација, а Бајерн ће на свом терену покушати да надокнади минус од једног гола из првог дуела.