Партизан савршено почео у Мадриду, Реал преокретом до тријумфа

Kошаркаши Партизана поражени су од Реала у Мадриду, резултатом 105:97 у дуелу 10. кола Евролиге

Кошаркаши Партизана отворили су меч у Мадриду апсолутно савршено - постигли су чак 40 поена у првој четвртини, уз шут за три поена 8/12.

Међутим, одговор Реала био је муњевит, Мадриђани су у другој четвртини направили серију и повели са 47:42.

На полувремену, домаћин је имао три поена предности - 54:51.

Како је време одмицало Реал је играо све сигурније, па је успевао да увећа предност, да би на крају тријумфовао резултатом 105:97.

Искусни Серхио Љуљ је предводио Реал са 20 поена, 17 је додао Таварес.

У тиму Партизана, Ледеј је био најефикаснији са 20 поена, Егзум је убацио 17, а Пантер 16.

Реал после овог тријумфа има скор од седам победа и три пораза, док црно-бели имају учинак од четири тријумфа и шест пораза.

Партизан ће у наредном колу првог децембра на свом терену дочекати Валенсију, док ће Реал гостовати Фенербахчеу.

• 24. нов 2022 • 22:42

22:42

Крај меча

Партизан је поражен у Мадриду, резултатом 105:97.

• 21:41

Крај треће четвртине 86:74

Реал игра све боље, двоцифрена предност за домаћина.

• 21:39

Полувреме 54:51

Партизан је одлично започео меч, али се Реал "упалио" у другој четвртини.

Љуљ је постигао 12 поена, Таварес и Хезоња су додали по десет.

Анђушић је убацио 13 поена, а Ледеј и Нанели по 12.

• 21:10

Крај прве четвртине - 32:40

Партизан је одиграо невероватно у првој четвртини, у којој је убацио чак 40 поена.

Нанели је постигао 12 поена, Анђушић десет, Ледеј један мање.