Фудбалери Наполија и Барселоне одиграли су нерешено 1:1 (0:0), док је Порто савладао Арсенал са 1:0 (0:0), у мечевима осмине финала Лиге шампиона
Наполи успео да избегне пораз од Барсе, Порто у 94. минуту до победе над АрсеналомGetty © Francesco Pecoraro

Веома узбудљиво било је на сусретима у Напуљу и Порту, а остварени су и занимљиви и не превише очекивани резултати.

Стадион "Дијего Армандо Марадона" био је домаћин дуела Наполија и Барселоне, тимова за које је легендарни Аргентинац и наступао.

Иако је Барселона била боља већи део меча, остварила већи број удараца ка голу ривала и прилика за погодак, није из Италије однела победу.

Прво полувреме завршено је без голова, а каталонски тим први је стигао до предности у другом.

Левандовски је крунисао одличан напад Барсе и сјајну асистенцију Педрија.

Било је то у 61. минуту, али "Блауграна" није успела да повећа предност, па је уследила казна.

Једини шут Наполија у оквир гола Барсе, резултовао је поготком.

Осимен се одлично заградио и надмудрио Мартинеза и потом прецизно шутирао и постигао гол за коначних Наполи - Барселона 1:1.

Што се тиче меча у Португалији, Порто је направио велико изненађење, пошто је савладао Арсенал.

Не само да је домаћин успео да дође до тријумфа у првом мечу осмине финала, већ је битна и чињеница да је тим тренера Консисаа, надиграо "тобџије".

Томе сведочи и податак да је Арсенал одиграо први меч ове сезоне, у којем није упутио шут у оквир гола ривала.

Није било превише прилика на обе стране, већ тек по која шанса, те се помислило да би меч могао бити завршен нерешеним резултатом и без постигнутих голова.

Да се то не деси, постарао се Галено, постигавши маестралан погодак у четвртом минуту надокнаде.

Бразилац је перфектно шутирао са ивице шеснаестерца и матирао голмана гостију.

Порто ће тако у реванш у Лондон, понети победу минималним резултатом.

• 21. феб 2024 • 22:54

22:54

Завршени су мечеви - победа Порта, реми Наполија и Барселоне

Завршене су утакмице у Наполију и Порту:

Наполи - Барселона 1:1 (Осимен 76, Левандовски 61.)
    Порто - Арсенал 1:0 (Галено 94.)

• 22:53

90 +4' - Порто долази до гола и победе!

Спектакуларан погодак постигао је Галено, који је на перфектан начин матирао Рају са ивице шеснаестерца.

Порто у 94. минуту долази до предности, а по свему судећи и победе.

• 22:32

76' - ГОЛ! Осимен доноси изједначење Наполију

Заградио се нападач италијанске екипе у противничком шеснаестерцу, "отресао" Мартинеза и потом матирао голмана Барселоне.

Наполи је изједначио на 1:1 у 76. минуту.

• 22:17

61' - ГОЛ! Барселона води у Напуљу, Левандовски је стрелац

Сјајно су фудбалери Барселоне разменили велики број додавања на противничкој половини, а кључан пас био је онај Педријев за Левандовског.

Пољски нападач се наместио и веома прецизно шутирао, па каталонски клуб води у Напуљу са 1:0.

• 22:12

55' - Опасни напади Барселоне, остаје 0:0

У три ситуације могла је Барселона озбиљно да запрети по гол Наполија.

Ипак, један ударац Гундогана одбранио је Мерет, док су у друге две ситуације лоше реаговали управо немачки везиста и једном Левандовски.

• 21:46

Полувреме

Нема голова у првих 45 минута.

• 21:23

24' Мерет чува мрежу

Најбољу шансу на мечу је пропустио Роберт Левандовски.