Бајерн прегазио Римљане, Мбапе одвео "свеце" у четвртфинале Лиге шампиона

Бајерн и ПСЖ први су четвртфиналисти Лиге шампиона. Баварци су у Минхену надокнадили минус од једног гола из првог меча и головима Кејна (два) и Милера одлазе међу осам најбољих (3:0). Своје место у завршници елитног такмичења нашао је и ПСЖ, који је головима Мбапеа још једном савладао Реал Сосиједад (2:1)
Бајерн прегазио Римљане, Мбапе одвео "свеце" у четвртфинале Лиге шампионаGetty © Sven Hoppe/picture alliance

Очекивано, али нимало лако, Бајерн и ПСЖ пласирали су се у четвртфинале овогодишње Лиге шампиона - Баварци су са 3:0 савладали Лацио и надокнадили минус из првог меча, док је Килијан Мбапе са два поготка донео "свецима" још једну победу против Сосиједада.

Хари Кејн је по ко зна који пут показао да је један од најбољих нападача данашњице, а када је расположен и Томас Милер јасно је да је Бајерн, иако пољуљан, велики фаворит у елитном такмичењу.

Можда би резултат на "Алијанц арени" био другачији да је Ћиро Имобиле у 37. минуту постигао гол из више него изгледне прилике, али казна је стигла неумољиво.

Само два минута касније Кејн је голом завршио лепу акцију Бајерна, а у псоледњим секундама првог дела Томас Милер је још једнокм показао свој голгетерски њух и постигао други гол за Баварце.

Коначан резултат и оверу пласмана у четвртфинале Лиге шампиона поставио је Кејн, после добре одбране голмана Проведела.

Међу осам најбољих пласирао се и ПСЖ, који је головима Мбапеа и у реваншу славио против баскијске екипе.

Француски нападач је већ у 16. минуту ставио до знања домаћину да нема чему да се нада, да би исти играч у 56. минуту дуплирао предност "светаца".

Почасни погодак за Сосиједад, који многи називају почасним, постигао је Мерино у 89. минуту утакмице.

У среду се играју још два реванша осмине финала - Сити дочекује екипу Копенхагена (3:1 имају "грађани" из првог меча), док Реал брани 1:0 из Лајпцига.

• 5. мар 2024 • 22:55

22:55

Завршено у Сан Себастијану, још једна победа Парижана - 1:2

ПСЖ је и у другом мечу савладао Реал Сосиједад и укупним резултатом 4:1 одлази међу осам најбољих екипа у Европи.

• 22:53

Крај у Минхену, Бајерн је први четвртфиналиста Лиге шампиона (3:0)

Головима Кејна (два) и Милера, Бајерн је надокнадио гол минуса из Рима и укупним резултатом 3:1 пласирао се у четвртфинале Лиге шампиона.

• 22:52

89' - Сосиједад стиже до почасног поготка - 1:2

Мерино успева да постигне погодак за Сосиједад у финишу меча, којим се баскијски тим опрашта од учешћа у Лиги шампиона ове сезоне.

• 22:25

63' - Поништен гол Сосиједада због офсајда (0:2)

Само два минута по уласку у игру Баренечеа постиже гол за Сосиједад, али је ВАР установио да се радило о офсајд позицији.

• 22:24

66' - Поново Кејн стрелац, Бајерн води 3:0

Одлична акција и ударац Санеа - Проведел брани, али је Кејн на правом месту и постиже свој шести гол у Лиги шампиона ове сезоне!

Бајерн сада у укупном скору има два гола предности у односу на Лацио.

• 22:18

56' - Мбапе решава све дилеме, ПСЖ води 0:2

Још једном је Килијан Мбапе побегао одбрани Сосиједада и ПСЖ дефинитивно има недостижну предност у Сан Себастијану!

• 22:06

46' - Почело је и друго полувреме у Сан Себастијану (0:1)

ПСЖ је голом Мбапеа стекао три гола предности против Сосиједада и само чудо може да спречи "свеце" да се нађу у четвртфиналу елитног такмичења.

• 22:04

46' - Настављен је меч у Минхену (2:0)

Захваљујући погоцима Кејна и Милера, Бајерн у укупном резултату води против Лација 2:1.

• 21:51

Полувреме у Шпанији, ПСЖ води 0:1

Успели су гости да остваре примарни циљ, постигли су гол у Сан Себастијану и сада имају три поготка предности у двомечу против Реал Сосиједада.

Баскијски тим мораће много боље у наставку уколико жели да закомпликује ситуацију и покуша да дође до преокрета против Парижана.

• 21:47

45+2' - Бајерн дуплира предност - 2:0 (полувреме)!

Поготком искусног Томаса Милера, Бајерн долази до два гола предности!

Играле су се последње секунде првог полувремена, а Баварци долазе до другог гола после корнера - Де Лихт је фантастично шутирао, а искусни Немац само скренуо лопту испред немоћног Проведела.