Нагетси пали после продужетка, Јокић и Мари недовољни за расположен Финикс

Кошаркаши Денвер нагетса, поражени су на свом паркету од екипе Финикс санса са 117:107 и то после продужетка. Српски кошаркаш Никола Јокић, меч је завршио са 25 поена, 16 скокова и пет асистенција
Нагетси пали после продужетка, Јокић и Мари недовољни за расположен ФиниксGetty © Jamie Schwaberow

"Лудо" је било у Колораду у утакмици Нагетса и Санса.

Сусрет треће и шесте екипе на табели Западне конференције НБА лиге, одлучен је тек након додатних пет минута кошарке.

Оба тима била су распуцана већ у првој четвртини, коју је Денвер добио са 32:28.

Гости су били за класу бољи у другој деоници, па су тако на полувреме однели убедљивих 15 поена предности.

Денвер је затегао одбрану у друге две четвртине и тако успео да потпуно избрише предност Финикса.

Изборили су Нагетси продужетак, у којем је Финикс успео да буде бољи, резултатом 15:5.

Победнички тим до победе су предводили Дурент са 35 и Ален са 28 поена.

Двоцифрени су били још и Бил са 16 и Јубенкс са 10 поена.

Српски кошаркаш Никола Јокић, поново је био најбољи кошаркаш свог тима.

Центар Денвера је меч завршио са 25 поена, 16 скокова и пет асистенција.

Мари је био најбољи стрелац Нагетса са 28 поена, док је Портер јуниор убацио 20.

Денверу је ово био 20. пораз и уз 43 победе, налази се на трећем месту на табели Запада, са истим бројем победа колико има и Оклахома, а једном мање од лидера Минесоте.

Финикс је сада на скору 36-26, што им је довољно за шесто место на табели.