"Грађани" одрадили посао, Реал се провукао против Лајпцига

Фудбалери Манчестер ситија и Реал Мадрида играће у четвртини финала Лиге шампиона
"Грађани" одрадили посао, Реал се провукао против ЛајпцигаGetty © Shaun Botterill

Манчестер сити није имао тежак посао, пошто је и у реваншу победио Копенхаген, овај пут са 3:1

Сити је постигао два гола у првих десет минута игре - прво је Аканџи затресао мрежу на асистенцију Хулијана Алвареза, а затим се и Аргентинац уписао у стрелце.

Копенхаген је успео да смањи, преко Елјунусија у 29. минуту, али је Ерлинг Холанд постигао гол у надокнади првог дела игре.

У Мадриду је било много занимљивије.

Реал је бранио 1:0 против Лајпцига, а добар део првог полувремена се бранио на свом терену.

Лајпциг је неколико добрих прилика направио, али Опенда није успео да постигне гол.

Реал је имао и много среће у 54. минуту, када је Винисијус оборио Орбана, а затим га ударио после кошкања.

Бразилац је добио само жути картон, а онда је у 65. минуту донео предност домаћем тиму.

Ипак, радост домаћих није била дугог века, пошто је само три минута касније изједначио Вили Орбан.

Лајпциг је у самој завршници био врло близу подвига, када је Дани Олмо погодио пречку.

• 22:52

91' Пречка!

Дани Олмо је интелигентно шутирао, али је погодио пречку.

• 22:25

68' ГОЛ! Какав одговор Лајпцига!

Само три минута је трајала предност Реала, Вили Орбан је главом донео изједначење.

• 22:22

65' ГОЛ! Реал води!

Коначно добар напад Реала, Винисијус сам пред голом и смешта лопту у мрежу.

• 22:20

63' Добар покушај Родрига

Поново брани голман гостију.

• 22:17

60' Диван ударац Кроса, брани Гулачи

Прелепо је шутирао Крос са двадесетак метара, али је Гулачи одбранио.

• 22:12

53' Колико среће има Реал што је остао са свим играчима на терену

Винисијус је оборио Орбана, а потом га је и ударио.