Фудбалери Црвене звезде и Партизана одиграли су нерешено 2:2 у 172. "вечитом" дербију у оквиру 24. кола Суперлиге Србије. Црно-бели су тако задржали прво место на табели домаћег шампионата
Партизан одбранио налете Звезде и прво место на табели, црвено-бели жале за промашеним шансама© ATA Images

Сигурно и најбољи "вечити дерби" у последњих много година, одигран је овог поподнева на стадиону "Рајко Митић".

Први пут после седам година, дуел Звезде и Партизана донео је четири гола, а након 90 и више минута фудбала, резултат је био 2:2.

Звезда има за чиме да жали и може бити незадовољнија након 172. дербија са љутим ривалом.

Чак двоцифрен број веома изгледних шанси у гол нису претворили фудбалери Звезде.

Погађали су домаћи два пута из корнера, али нису успели да искористе сјајне шансе, од којих се издвајају и пречке Букарија, Ендиајеа и Мимовића, као и статива Иванића.

Партизан је био стрпљив, чекао и дочекао своје шансе и постигао голове у битним периодима меча.

Ређале су се шансе Звезде, а домаћин је до вођства дошао тек у 44. минуту.

Корнер је извео Хванг, а Спајић се најбоље снашао у гужви, након које је "закуцао" лопту у мрежу ривала.

Само минут и по касније, Партизан из своје прве смислене акције, долази до гола и изједначења.

Гох је послао опасну лопту, коју је на кратко отклонио Глазер, али само до Салдање, који је био смирен и прецизан у првом минуту надокнаде.

Партизан је задовољнији отишао на паузу за полувреме, пошто је Звезда била далеко опаснији ривал.

Почетком другог дела меча, Партизан је приредио прави шок свом противнику.

Канга је изблокиран на једној страни, а Партизан је сјајно истричао у контру на другој.

Поново добра одлука Гоха, који је проиграо Захида, а овај уочио и проследио лопту до Калулуа.

Брзоноги фудбалер је побегао свом чувару и савладао голмана домаћих.

Звезда је у том тренутку морала да крене још офанзивније и директније.

Наставио је актуелни шампион са стварањем шанси, али је сјајан био голман Партизана Јовановић.

Играо се 67. минут када су црвено-бели стигли до изједначења.

Поново је Хванг убацио добру лопту из корнера, а неометан у скоку био је Ендиаје, који је главом постигао погодак.

Само седам минута касније, Звезда је имала бројчану предност на терену.

Северина је у размаку од пет минута добио два жута картона, па је гост морао да се у финишу брани са десеторицом.

На све начине је Звезда покушала да дође до гола, погодила нову пречку и стативу, на моменат умало савладала Јовановића и дошла до свог преокрета, али је Партизан успео последњим атомима снаге да се одбрани.

"Парни ваљак" је одбранио своју мрежу, а самим тим и прво место на табели Суперлиге Србије.

Након 24 одигране утакмице, тим Игора Дуљаја је први са 60 бодова, док је Звезда иза са 59.

• 9. мар 2024 • 19:05

19:05

Крај меча, реми у 172. дербију

Арбитар Илић одсвирао је крај меча, па је 172. "вечити" дерби завршен резултатом 2:2.

• 18:56

Осам минута надокнаде

Четврти арбитар показао је таблу на којој је писало да ће се играти још осам минута надокнаде.

Тренер Партизана Игор Дуљај је бурно реаговао на ту одлуку, јер је очигледно незадовољан одлуком судија.

• 18:55

90' - Поново огромна гужва и поново се одбранио Партизан

Нова велика шанса за Звезду, поново је огроман број играча био у петерцу гостију.

Букари и Ендиаје су покушали да убаце лопту у гол, али је "живи" зид Партизана успео некако да се одбрани.

• 18:50

86' - Нова пречка Звезде, Партизан се некако одбранио

Невероватно је шта се одвило у шеснаестрцу Партизана у 86. минуту.

Пробали су редом Мимовић, Родић, Хванг, Катаи...

Звезда је поново погодила пречку, која је спречила ударац Ендиајеа.

• 18:45

81' - Јовановић спречио гол Ђиге

Нови корнер донео је нову опасност по гол Партизана.

Хванг је пронашао Ђигу, чији ударац главом последњим напорима снаге брани голман Јовановић.

Ђига је успео да шутира и након одбитка, али је то урадио веома непрецизно и преко гола.

• 18:42

78' - Букари погађа пречку, остаје 2:2

Родић је био неометан када је упутио одличан центаршут, а у петерцу Партизана Букари добро скаче и главом шутира ка голу.

Лопта је погодила пречку, након чега су дефанзивци гостију отклонили опасност.

• 18:39

75' - Партизан са играчем мање, Северина добија други жути картон

За веома кратко време је Северина добио два жута картона.

Прво је јавно опоменут у 69. минуту, а потом је добио други због ударца Ендиајеа у главу у 75. минуту.

• 18:32

67' - ГОЛ! Звезда поново постиже гол након корнера

Хванг је убацио оштру лопту, а тамо Ендиаје потпуно неометан постиже погодак главом.

Звезда и други гол на овом мечу постиже након корнера, а резултат 172. "вечитог" дербија је 2:2.

• 18:19

55' - Још једном Букари не постиже гол

Трећи пут на мечу, Букари не користи изгледну шансу за Црвену звезду.

Овога пута је фудбалер из Гане имао делић секунде да реагује након лоше интервенције Јовановића.

Букари је шутирао, али је Ковачевић на гол линији успео да спречи погодак.

• 18:14

50' - ГОЛ! Партизан стиже до преокрета, Калулу је стрелац

Кангин шут на једној страни терена је био изблокиран и отворио се простор за контра-напад Партизана.

Гох је сачувао лопту и проиграо Захида, овај приметио брзоногог Калулуа, који је побегао свом чувару и протурио лопту испод голмана Глазера.

Партизан преокреће и води са 2:1 у 172. "вечитом" дербију.