Кад Богдан намести руку – седам тројки недовољно да се сруше "пеликани"

Српски репрезентативац још једном показао колики квалитет поседује, али ни то није било довољно за победу франшизе из Џорџије
Кад Богдан намести руку – седам тројки недовољно да се сруше "пеликани"© Tanjug/AP Photo/Brandon Dill

Кошаркаши Атланте изгубили су од Њу Орлеанса резултатом 116:103 у утакмици одиграној у ноћи између недеље и понедељка, уз одличну партију Богдана Богдановића.

Богдановић је један од главних играча "јастребова" од повреде Треја Јанга и поново је показао колико квалитетан шут са дистанце поседује.

Капитен Србије је на паркету провео 36 минута и за то време постигао 25 поена, уз један скок и седам асистенције, те две украдене лопте.

Био је најефикаснији у редовима свог тима, шутирао је 9/19 из игре, а погодио је чак седам тројки из 15 покушаја.

Међутим, то није било довољно да Хокси стигну до предности и константно су, од краја прве четвртине, били у резултатском заостатку.

Он је у једном тренутку износио и 22 поена крајем треће деонице, па је било јасно да ће Пеликанси изаћи као победници.

Богдана је најбоље пратио Дежонте Мареј са 23 поена, Клинт Капела је додао 18, а Садик Беј четири мање.

У победничком тиму Њу Орлеанса Треј Марфи је постигао 28, а Зајон Вилијамсон поен мање.

Атланта сада има 29 победа и 35 пораза и налази се на десетој позицији на табели Источне конференције.

Њу Орлеанс пеликанси су пети тим Запада са скором 39-25.

Никола Јовић је у поразу Мајамија од Вашингтона (110:108) играо нешто више од 22 минута и забележио 10 поена, шест скокова, четири асистенције и по једну блокаду, украдену и изгубљену лопту.

Победе у НБА лиги су током ноћи остварили још Милвоки бакси, Индијана пејсерси, Хјустон рокетси, Бруклин нетси, Филаделфија севентисиксерси, Оклахома Сити тандер и Лос Анђелес лејкерси.