Минесота преокренула Клиперсе, Милвоки се брукао у Сакраменту

Кошаркаши Минесота тимбервулвса, савладали су као гости екипу ЛА клиперса са 118:100 у дерби мечу Западне конференције НБА лиге
Минесота преокренула Клиперсе, Милвоки се брукао у СакраментуGetty © Harry How

Деловало је да су Клиперси пронашли формулу и лек за гладне "вукове" из Минесоте.

Ипак, захваљујући великом преокрету у другом полувремену, а поготово последњој четвртини, гости су дошли до битне победе у дербију Запада.

Минесота је савладала екипу која се налази директно испод ње на табели, па су сада Тимбервулвси трећи са скором 45-21 (један пораз више од првопласиране Оклахоме и другопласираног Денвера).

Клиперси су остали на 41 победи, а уписали су 23. пораз.

Ентони Едвардс предводио је гостујући тим до тријумфа, пошто је меч завршио са 37 поена.

Александер-Вокер је са клупе убацио 28, а Конли је постигао 23 поена у редовима победничког тима.

Код Клиперса су се истакли Џорџ са 22 и Харден са 12 поена.

Меч је обележила и повреда леђа Каваја Ленарда, који је након 12 минута на паркету, напустио меч и није се враћао у игру. Сусрет је завршио са шест поена.

У осталим мечевима, Сакраменто је декласирао Милвоки са 129:94, Бостон био тријумфалан на гостовању код Јуте резултатом 123:107, Хјустон је био бољи од Спарса у гостима са 103:101.

Победе су уписали још и Никси над Филаделфијом од 106:79, Индијана над Оклахомом 121:111, као и Мемфис над Вашингтоном 109:97.