Довиђења Катар, добар дан Сенегал - прваци Африке у игри за осмину финала

Катар можда јесте стигао до првог гола на светским првенствима, али далеко су још од првог бода
Довиђења Катар, добар дан Сенегал - прваци Африке у игри за осмину финалаGetty © Claudio Villa

Катар је успео да стигне до свог првог наступа на Светском првенству захваљујући контроверзној победи на гласању за избор домаћина, а већ у другој утакмици турнира су елиминисани.

Домаћа селекција јесте постигла историјски, први гол на Мундијалу, али је Сенегал показао да је значајно квалитетнија екипа чак и без прве звезде Садија Манеа - 1:3.

Од старта је било јасно да ће Сенегал бити фаворит да стигне до важног тријумфа, који је у 41. минуту најави Булаје Дија. Сенегалци су до предности стигли након велике грешке у одбрани домаћег тима.

Већ на старту другог полувремена је Фамара Ђиеђу успео да дуплира предност, док је Мохамед Мунтари у 78. минуту успео да само ублажи заостатак и упише се у историју катарског фудбала.

Ипак, само шест минута касније је Амаду Бамба Дијенг постигао и трећи гол Сенегала на мечу, за осетну предност, да се питање победника не доведе у питање. Катар је са два пораза већ елиминисан и у последњем колу ће се опростити од турнира против Холандије.

Сенегалци са три бода се враћају у игру за једно од прва два места и евентуални пласман у осмину финала.