Српски репрезентативац запечатио судбину хрватских клубова - после Хајдука, избацио и Динамо

Фудбалери солунског ПАОК-а декласирали су загребачки Динамо са 5:1 у реванш мечу осмине финала Лиге Конференције
Српски репрезентативац запечатио судбину хрватских клубова - после Хајдука, избацио и ДинамоGetty © Arne Dedert/picture alliance via Getty Images

Загребачки Динамо је имао 2:0 из првог меча, практично су закорачили ка четвртфиналу, али је у Солуну прошао као "бос по трњу".

Већ после првог полувремена, грчка екипа је имала три гола предности.

Некадашњи фудбалер Челсија, Абдул Рахман Баба, донео је предност ПАОК-у у 27. минуту игре, након корнера који је извео српски репрезентативац Андрија Живковић.

Шест минута касније, Сучић је постигао аутогол, а затим је, у 42. минуту, Брендон Томас погодио за 3:0.

Гости су смањили почетком другог дела игре, али је у 73. минуту Кулијеракис поново донео три гола предности домаћима.

Бруну Петковићу је у 81. минуту поништен гол, а онда је тачку на меч ставио Живковић.

Српски фудбалер је преузео одговорност у 88. минуту, извео сигурно пенал и оставио Динамо без Европе.

Динамо није први европски клуб који је ове сезоне елиминисао Живковић из Европе.

У трећем колу квалификација за ЛК, Живковић је постигао два гола против сплитског Хајдука у победи (3:0).

У четвртфиналу ће играти и Фенербахче, који је изгубио од Ројал Унион са 0:1, али је у првој победио са 3:0.

Фјорентина је одиграла 1:1 са Макабијем из Хаифе (након победе 4:3), док се на утакмици између Плзења и Сервета играју продужеци.