Сјајна атмосфера и добра фудбалска представа виђене су у Београду у тешком тренутку за руски народ
Звезда победила Зенит, Срби и Руси из Београда послали подршку страдалима у Москви© FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Фудбалери Црвене звезде победили су руски Зенит резултатом 1:0 (0:0) у пријатељској утакмици одиграној на стадиону "Рајко Митић".

Звезда и Зенит у наставили да гаје братске односе, али је овога пута резултат био у другом плану после трагедије која се у петак догодила у Москви.

Играчи и навијачи две екипе пружили су подршку страдалима у терористичком нападу у московском тржном центру, у којем је живот изгубило више од 130 људи.

Пред више од 40.000 навијача на трибинама виђена је отворена, интересантна и динамична утакмица у којој су оба тренера испробала играче који су имали мању минутажу у досадашњем току сезоне.

Владан Милојевић је од стандардних играча извео Уроша Спајића, Питера Олајинку, Гејлора Кангу и Шерифа Ндиаја, док су шансу добили многи млади играчи, неки који су чак и на позајмицама у Графичару и ОФК Београду.

Олајинка је био најрасположенији, имао неколико добрих покушаја, а најбољу шансу за домаће у првом делу игре пропустио је Никола Кнежевић.

У наставку је руски клуб био офанзивнији, па је у 60. минуту требало да дође до вођства, али судија Јован Шегрт и његови помоћници нису видели да је лопта прешла гол-линију после шута Ерохина. Два минута касније Исидор је погодио стативу и тада је срећа била на страни српског шампиона.

Црвено-бели су потом кренули у притисак који се исплатио у самом финишу сусрета.

У 82. минуту Чорни је лоше реаговао у казненом простору, лопта је дошла до Николе Кнежевића, који се ослободио чувара и потом је закуцао у мрежу за 1:0!

Тиме је и поставио коначан резултат у утакмици у којој је резултат ипак био у другом плану.

• 23. мар 2024 • 20:56

20:56

90+2' Крај утакмице! Звезда је победила Зенит 1:0!

У утакмици у којој резултат није био у првом плану, Звезда је минималним резултатом (1:0) победила Зенит у Београду.

• 20:51

88' Гутеша два пута брани ударце Зенитових играча

У два наврата Зенитови играчи су шутирали ка голу Звезде, али је Гутеша био сигуран.

• 20:45

82' ГОООЛ! Звезда води против Зенита!

Период добре игре црвено-бели су крунисали у самом финишу утакмице. Чорни је лоше реаговао у казненом простору, лопта је дошла до Николе Кнежевића, који се ослободио чувара и потом је закуцао у мрежу за 1:0!

• 20:37

73' Умало да Митуљикић донесе предност Звезди

Јован Митуљикић, који је неколико минута раније ушао уместо свог брата близанца Николе, имао је сјајну шансу. Катаи је идеално центрирао са леве стране, млади нападач захватио лопту главом код пенала, али је она отишла мало поред десне стативе.

• 20:34

70' Поново прете гости

Сада је и Коваленко желео да савлада Гутешу са дистанце, није шутирао у оквир гола.

• 20:28

62' Сада и статива спасава црвено-беле

Снажно је шутирао Исидор са ивице казненог простора, али је поново оквир гола био уз црвено-беле.

• 20:25

60' Најбоља прилика за Зенит у досадашњем току сусрета

Након сат времена игре клуб из Санкт Петербурга је требало да води, пошто је Ерохин сјајно ухватио центаршут са леве стране и шутирао са неких десетак метара. Затресао је пречку, лопта је прешла гол-линију, али судијска екипа није видела да је гол регуларан.

• 20:17

54' Олајинка замало погодио за Звезду

Питер Олајинка је најрасположенији играч Звезде вечерас и мало је недостајало да донесе предност својој екипи. Шутирао је снажно са линије шеснаестерца, лопта је прохујала изнад пречке.

• 20:08

46' Почело друго полувреме

Настављена утакмица на стадиону "Рајко Митић".

• 19:49

45' Крај првог полувремена, без голова у Београду

После првих 45 минута отворене игре није било голова, резултат на паузи је 0:0.