Србија победила Кипар, али није поправила утисак из Москве

Фудбалска репрезентација Србије савладала је као гост селекцију Кипра са 1:0 у пријатељском мечу
Србија победила Кипар, али није поправила утисак из Москве© FSS

Успели су "орлови" уз доста мука да дођу до тријумфа на гостовању у Ларнаки.

Ипак, далеко од тога да су изабраници Драгана Стојковића поправили утисак који су оставили у Москви, када су изгубили од Русије 4:0.

Првих 10-ак минута меча су обећавали и деловало је да ће репрезентативци Србије показати разлику у квалитету две селекције.

Већ у седмом минуту је виђен погодак.

Слободан ударац на противничкој половини, фантастично је извео Лазар Самарџић.

Фудбалер Удинезеа је искористио непостављену одбрану домаћих, проиграо Сергеја Милинковића Савића, који је утрчао у петерац и успео да проследи лопту у мрежу.

Само три минута касније, Самарџић је поново био главни актер, пошто је његов ударац у шеснаестерцу изблокиран руком.

Судија је показао на белу тачку, али је непрецизан са беле тачке био Александар Митровић, пошто му је голман Кипра прочитао намеру и одбранио ударац.

Од тог момента, па све до краја меча, играло се у знатно слабијем ритму.

Имала је Србија своје шансе да постигне други гол, али оне нису биле довољно конкретне.

Такође, имали су "орлови" и одређену дозу среће у неколико ситуација.

Кипар има за чиме да жали, пошто је у три ситуација умало стигао до изједначења.

Једном је статива била савезник селекције Србије, док су у друге две ситуације, домаћи фудбалери лоше реаговали у самој завршници.

Утакмицу је обележио и моменат на самом почетку другог полувремена, када је Душан Тадић ушао у игру и тако постао играч са рекордним бројем наступа у националном дресу.

Србија је одиграла други припремни меч пред Европско првенство, које се ове године одржава у Немачкој.

"Орлови" ће до краја припрема одиграти пријатељске дуеле са Шведском и Аустријом.

• 25. мар 2024 • 19:52

19:52

Крај меча, Србија је савладала Кипар

Голом Сергеја Милинковић Савића у седмом минуту, Србија је савладала Кипар са 1:0.

• 19:45

88' - Шанса за Србију, Јовић непрецизан

Тадић је упослио свог нападача, али је шут Јовића отишао мало поред гола домаћих.

• 19:22

65' - Кипар погађа стативу, невероватно како нема гола

У два наврата у истом минуту, Кипар је направио две највеће шансе на утакмици.

Прво је Питас изградио позицију за шут, одлично покушао и погодио стативу. У наставку напада, уследио је центаршут са десне стране, али је Харалампус шутирао поред гола.

• 19:17

58' - Опаснији напад Србије, остаје 1:0

Напали су "орлови" по левој страни, али је недостајало да "завршни" пас буде бољи како би избила озбиљна прилика.

Акција је завршена ударцем у оквир гола ривала, али није било веће опасности.

• 19:02

46' - Настављен је меч, Душан Тадић је нови рекордер Србије

Извршене су промене на обе стране, од којих је свакако битнија она коју је направио селектор Драган Стојковић.

Душан Тадић је ушао у игру уместо Лазара Самарџића, чиме је дошао до 106. наступа у националном дресу "орлова", што је рекорд у националном тиму Србије.

• 18:44

Полувреме: Кипар - Србија 0:1

Највише дешавања виђено је у уводних 15-ак минута игре, када је Србија стигла до предности, а потом и промашила пенал.

У наставку првог дела меча, није виђено превише узбуђења пред оба гола, па "орлови" на паузу односе предност.

• 18:11

11' - Митровић не постиже гол из пенала

"Орлови" нису искористили пенал и шансу да повећају предност.

Прочитао је голман Мал намеру Александра Митровића, па остаје 1:0 за Србију након 11 минута фудбала.

• 18:10

11' - Пенал за Србију

Самарџић је шутирао, а лопта погодила дефанзивца Кипра у руку. Судија је показао на белу тачку.

• 18:06

7' - ГОЛ! Србија води, СМС је стрелац

Брзо су "орлови" извели прекид, Самарџић је пронашао Милинковић Савића, а овај успео да утрчи и проследи лопту у мрежу.