Мега ухватила Звезду на спавању и спречила јој да осигура прво место

Кошаркаши Меге савладали су као гости екипу Црвене звезде са 89:83, у мечу 24. кола регионалне АБА лиге
Мега ухватила Звезду на спавању и спречила јој да осигура прво место© ABA liga

Предвиђао се и очекивао вероватно другачији сценарио у "Штарк арени" у дуелу ова два тима.

Звезда је имала прилику да победом и математички обезбеди прво место на табели АБА лиге.

Већим делом меча је и изгледало да ће изабраници Јаниса Сферопулоса то урадити, али је Мега на крају имала другачије мишљење.

Одлично су гости отворили меч и након 10 минута имали предност 24:18.

Ипак, уследио је одговор црвено-белих, који убацију 30 поена у другој четвртини и на полувреме одлази са предношћу 48:41.

У другом полувремену играло се у налетима и серијама, а више таквих имала је Мега.

Домаћин је у пар наврата имао двоцифрено вођство и деловало је да ће у нешто лаганијем ритму привести меч крају.

Фантастично су на обе стране паркета играли кошаркаши Меге, који су се постепено приближавали, да би у самом финишу преотели предност.

Везаним поенима на једној, а добром одбраном на другој страни, стигао је гост до осетније разлике.

Упркос свим покушајима Звезде да се некако врати у меч, новог преокрета није било.

Најефикаснији у екипи Меге био је Стефан Миљеновић са 18 поена, док су Андрија Јелавић и Урош Плавшић додали по 16.

У редовима Звезде, најбољи је био Адам Ханга са 22 поена, док је Немања Недовић убацио 16.

Након Партизана и Цедевите Олимпије, екипа Марка Бараћа је савладала и Црвену звезду ове сезоне и направила крупан корак ка петом месту на табели АБА лиге.

Била је то пета победа Меге у низу, па се "ружичасти" налазе на скору 14-10.

Што се тиче Црвене звезде, она на два кола до краја остаје на 20 победа, бележи четврти пораз и још увек има све у својим рукама у финишу регуларног дела јадранске лиге.