Познати сви учесници Европског првенства - Пољска и Украјина стижу у Немачку

Сада знамо свих 24 учесника завршног турнира и коначан изглед групне фазе
Познати сви учесници Европског првенства - Пољска и Украјина стижу у НемачкуGetty © PressFocus/MB Media / Contributor

Фудбалска репрезентација Украјине пласирала се на Европско првенство, пошто је у Вроцлаву победила селекцију Исланда са 2:1 (0:1) у мечу финала плеј-офа квалификација.

Прецизни за Украјину су били Виктор Циганков у 54. минуту и Михајло Мудрик у 84. минуту. Једини гол за Исланд постигао је Алберт Гудмундсон у 30. минуту.

Украјина је тако до завршног турнира стигла са две победе у којима је губила на полувремену. Ова селекција ће на Европском првенству играти у Е групи, где ће јој противници бити Белгија, Румунија и Словачка.

За то време, фудбалери Пољске такође су обезбедили пласман на ЕУРО у Немачкој, пошто су након пенала победили селекцију Велса са 5:4. После 120 минута фудбала резултат је био 0:0, па ће Пољаци наставити низ учешћа на великим такмичењима.

Они ће за ривале имати Холандију, Аустрију и Француску у врло тешкој групи Д. Европско првенство у Немачкој на програму је овог лета од 14. јуна до 14. јула. Ево како сада изгледају све групе на предстојећем турниру: