Фудбалери Челсија савладали су екипу Манчестер јунајтеда са 4:3 (2:2) у мечу 31. кола Премијер лиге
"Лудница" у Лондону - Челси након преокрета у 101. минуту до победе над ЈунајтедомGetty © Robin Jones

Иако би овакав дуел пре неколико година можда одлучивао која од ове две екипе би стекла предност у борби за титулу, овога пута Челси и Јунајтед играли су за престиж и радост својих навијача.

Тек на тренутак су "плавци" и "црвени ђаволи" подсетили на неке много боље дане ових клубова и приредили својеврсни спектакл љубитељима фудбала.

На "Стамфорд бриџу" се одвила сјајна утакмица, препуна голова, узбуђења и преокрета, а коначну реч имао је домаћин.

Након само 20 минута игре, Челси је већ водио са 2:0 и деловало је да је меч већ тада могао да се приведе крају.

Већ у четвртом минуту је Галагер погодио за предност домаћина, а у 19. минуту је прецизан са беле тачке био Палмер.

Јунајтед је одлучио да се укључи у меч и до краја првог полувремена стигао до изједначења.

Играо се 34. минут када је Гарначо погодио за 2:1, а тек пет минута касније је Фернандеш био стрелац изједначујућег поготка.

Узбуђења је било на обе стране, али се релативно дуго чекало на нову промену резултата.

Прави шок настао је на стадиону када су гости успели да комплетирају свој преокрет.

Антони је спољним делом копачке у 67. минуту упослио Гарнача, а овај новим голом донео Јунајтеду предност од 3:2.

Таман кад се помислило да Јунајтед има конце утакмице у својим ногама, уследила је судијска надокнада другог полувремена и нестваран преокрет.

Јунак Челсијеве победе свакако је Кол Палмер, који је до краја меча стигао до "хет-трика".

Некадашњи фудбалер Ситија је у 100. минуту казнио нову грешку одбране гостију и поново био прецизан са пенала.

Само минут касније, у вероватно последњем нападу на мечу, Палмер је ухватио Јунајтед на спавању код корнера.

Понудио се на додавање Фернандеса и уз мало среће послао лопту у мрежу за делиријум на трибинама.

"Плавци" су стигли до 12. победе и 43. бода, али се нису помакли са 10. места на табели Премијер лиге.

Јунајтед је остао на шестом месту, са 48 бодова.