Фудбалери Арсенала савладали су екипу Лутона 2:0 у 31. колу Премијер лиге и макар привремено преузели прво место на табели, док је убедљив тријумф против Астон Виле уписао Манчестер сити - 4:1
Наставља се "мртва трка" на Острву - Арсенал лако са Лутоном, Сити убедљив против ВилеGetty © James Gill - Danehouse

Шампионска трка утроје на Острву настављена је убедљивим победама Арсенала и Ситија, док Ливерпул свој меч 31. кола игра у четвртак.

"Тобџије" су на свом терену угостиле неугодни Лутон, али чета Микела Артете није имала нимало проблема да дође до нова три бода.

Арсенал је питање победника решио већ у првом полувремену - Одегард је у 24. минуту искористио асистенцију Хаверца, да би Хашиока у финишу првог дела аутоголом поставио коначан резултат.

Екипа из Лондона тако је, макар привремено, преузела прво место на табели са 68 бодова, колико имају Ливерпул и Сити.

Док "црвени" свој меч 31. кола играју у четвртак, "грађани" су у дербију кола убедљиво савладали Астон Вилу 4:1.

Пеп Гвардиола одлучио је да одмори Ерлинга Холанда, али његово одсуство није се осетило у игри.

Родри је донео вођство Ситију у 11. минуту, али је Дуран у 20. изједначио на 1:1.

"Грађани" су на полувреме ипак отишли са предношћу, пошто је Фил Фоден из слободног ударца поставио резултат првог дела.

Управо је репрезентативац Енглеске био прва звезда меча, пошто је у наставку још два пута савладао Олсена, после асистенција Родрија и Алвареза у 62. и 69. минуту.

Сити има бод мање од Арсенала и налазе се на трећем месту са истим бројем бодова као Ливерпул, док је Астон Вила остала четврта са 59.

Брентфорд и Брајтон одиграли су без голова.