Два гола Катаија у Сурдулици, Звезда обезбедила прво место уочи плеј-офа

Фудбалери Црвене звезде победили су последњепласирани Радник у Сурдулици резултатом 2:0 у 29. колу Суперлиге Србије
Два гола Катаија у Сурдулици, Звезда обезбедила прво место уочи плеј-офа© FK Crvena zvezda

У првом полувремену обе екипе су имале по једну одличну шансу, али је ударац Јована Анђелковића одбранио голман Црвене звезде Омри Глазер, а ни нападач гостију Питер Олањинка није успео да погоди мрежу из изгледне прилике.

У 65. минуту Харис Хајдаревић је имао идеалну шансу за Радник, али је поново Глазер био на висини задатка и спречио вођство домаћих.

Четири минута касније Звезда је лако могла до гола, али је феноменалну прилику пропустио Хванг Ин-Беом, послао је лопту изнад пречке из веома изгледне позиције.

Први гол дело је резервиста гостију - асистент је био Жан-Филип Красо, а стрелац Александар Катаи у 75. минуту.

Катаи је други постигао главом, после центаршута Срђана Мијаиловића.

Са ова два гола, Катаи је дошао је до 110. у црвено-белом дресу и осмог места на вечној клупској листи.

Катаи је "прескочио" легендарног Рајка Митића, који је постигао 109 погодака. Испред њега је сада Дарко Панчев са 116.

Звезда је лидер Суперлиге са 74 бода, седам више од Партизана, који дочекује Нови Пазар и обезбедила је прво место уочи плеј-офа.

У последњем колу регуларног тока Звезда дочекује Железничар, али ће пре тога бити домаћин Вршцу у четвртфиналу Купа Србије.

Радник је остао прикован за последње место са 14 бодова, а у последњем колу ће гостовати Напретку у Крушевцу.

У првом данашењем мечу, фудбалери Радничког савладали су у Крагујевцу Спартак резултатом 3:1 у мечу 29. кола Суперлиге Србије.

Милош Ристић је у 31. минуту довео домаће у вођство, а Милош Мијић је изједначио у 36. минуту. Милутин Видосављевић је са пенала у 51. минуту вратио предност домаћину, а коначан резултат поставио је Лука Зорић у 54.

Нишки Раднички је на свом терену победио екипу Вождовца са 2:1.

Гости су дошли до предности голом Коларевића у 24. минуту, али је Илићизједначио четири минута касније.

Вукић је голом у 47. минут обезбедио бодове Нишлијама.