Фудбалери Манчестер јунајтеда и Ливерпула одиграли су нерешено - 2:2 у дербију 32. кола Премијер лиге
Ливерпулова јава на "театру снова" - демолирали "ђаволе" па спасавали "живу главу"Getty © Shaun Botterill

Ливерпул је препустио прво место на табели Арсеналу, након дербија на "Олд Трафорду".

А деловало је да ће остати "редси" на челу након првог дела игре у Манчестеру.

Ливерпул је потпуно демолирао домаћина, али је на семафору писало само 1:0.

Чак 15 удараца ка голу Јунајтеда, који, са друге стране, није успео нити једном да упути ударац ка голу гостију.

Играо се 23. минут, када је Дарвин Нуњез високо скочио после корнера, проследио лопту на другу стативу, а тамо је дочекао Луис Дијаз и сместио у мрежу.

Бројне неискоришћене прилике дошле су на наплату у наставку меча.

Џарел Кванса је направио огромну грешку, додао је лопту у ноге Бруну Фернандесу, а Португалац скоро са половине терена лобовао Келехера.

У 67. минуту, Јунајтед долази до преокрета - Коби Мејну је постигао предиван гол и донео "ђаволима" вођство из другог ударца ка голу.

Ливерпул је притискао до краја, али је успео само да дође до бода.

Ван Бисака је скривио пенал, а Мохамед Салах рутински затресао мрежу.

Арсенал је први на табели са 71 бодом, колико има и Ливерпул али лошију гол разлику.

Трећи је Манчестер сити са 70.

Јунајтед је шести на табели са 49 бодова.

У другом данашњем мечу, Шефилд и Челси су одиграли нерешено 2:2.

Тијаго Силва је донео гостима предност у 11. минуту, а изједначио је Боги у 32.

Мадуеке је у 66. минуту погодио за нову предност гостију, али је у последњим тренуцима меча бод домаћима донео Макбурни.

Челси је девети са 44 бода, док је Шефилд закуцан за последње место са 16.

У последњем данашњем мечу, Тотенхем је са 3:1 савладао Нотинген Форест.

Домаћин је до предности дошао аутоголом Муриља у 15. минуту, али је Крис Вуд изједначио у 27.

Ван де Вен је погодио за нову предност у 53. минуту, а победу је потврдио Педро Поро, пет минута касније.

Тотенхем је четврти са 60 бодова, док је Нотингем на 17. месту са 25.