Њукасл "петардом" испратио Шефилд у другу лигу, Јунајтед испустио победу

Екипа Шефилд јунајтеда и математички је остала без шанси за опстанак у Премијер лиги, након убедљивог пораза од Њукасла од 5:1
Њукасл "петардом" испратио Шефилд у другу лигу, Јунајтед испустио победуGetty © Michael Regan

Три кола пред крај Премијер лиге, познато је да ће Шефилд ићи назад у Чемпионшип.

Иако су повели на "Сент Џејмс парку" против Њукасла, до краја сусрета виђен је преокрет и убедљив тријумф домаћих.

Ахмедхоџић је у петом минуту донео Шефилду вођство, али је у 26. Исак изједначио на 1:1.

Друго полувреме донело је прави крах гостију, који су примили још четири гола.

Гимараеш је у 54. донео Њукаслу преокрет, Исак у 61. минуту постигао гол за 3:1, да би већ у 65. аутогол Озборна донео предност "сврака" од 4:1.

Играо се 72. минут када је Вилсон погодио за "петарду" домаћина и коначних Њукасл - Шефилд 5:1.

Њукасл је победом стигао до 53. бода и седмог места на табели Премијер лиге.

Шефилд је остао на последњем месту, са тек 16 освојених бодова.

Екипа Манчестер јунајтеда остварила је нови кикс, пошто су овога пута испустили победу против Барнлија.

Мучили су се "црвени ђаволи" да дођу до гола против екипе која се налази на претпоследњем месту у Премијер лиги.

У 79. минуту је Антони искористио поклон и грешку одбране гостију, пошто је погодио за 1:0.

Таман када је деловало да ће тим Ерика тен Хага доћи до победе, уследио је кикс и грешка голмана Онане, који је направио фаул за једанаестерац.

Прецизан са беле тачке био је Амдуни у 87. минуту.

Јунајтед је тако освојио само један бод, па је сада шести на табели са 54 бодова.

Барнли је дошао до битног бода у борби за опстанак у Премијер лиги. Екипа Винсента Компанија их има 24, што је два мање од изласка из зоне испадања.