Дортмунд изненадио Парижане - "жути зид" непремостива препрека за ПСЖ

Фудбалери Борусије савладали су у Дортмунду екипу ПСЖ-а са 1:0 у првом мечу полуфинала Лиге шампиона
Autor: Arena Sport TV

Као велики фаворит је тим из Париза ушао у меч са Борусијом, али се то није могло закључити након 90 минута одиграних у Дортмунду.

Играчи Борусије су пред својим "жутим зидом" на стадиону "Сигнал Идуна Парк", одиграли херојски меч, у којем су већим делом били бољи ривал, те заслужено стигли до тријумфа.

Недостајало је ПСЖ-у идеје, конкретности, али и среће у завршницама својих акција.

Поприлично резервисано и опрезно играли су изабраници Луиса Енрикеа, што је Борусија знала да искористи и казни.

Једини погодак виђен је у 36. минуту, када је Фулкруг демонстрирао своје умеће.

Одлично га је Шлотербок проиграо дугом лоптом, а најбољи стрелац немачког тима је избегао офсајд позицију, одлично смирио лопту десном, а потом матирао Донаруму левом ногом.

Није добро ПСЖ изгледао у првом делу меча, али је у другом успевао да дође до прилика, које није искористио.

Мбапе и Хакими су погодили стативу, а Дембеле се у неколико наврата обрукао у завршници.

Далеко од тога да Борусија није имала своје шансе за други гол, који би им много значио како за финиш овог, тако и за наредни меч, односно реванш.

Фулкруг и Брандт су се налазили у веома изгледним шансама, али је ПСЖ успео да се одбрани.

Борусија је приредила изненађење, па ће у Париз отићи на реванш са једним голом предности.

• 1. мај 2024 • 22:57

22:57

Крај меча, Борусија слави у првом сусрету

Гол Фулкруга у 36. минуту, био је једини у првом полуфиналном мечу између Борусије и ПСЖ-а.

Немачки тим ће у Париз однети предност од 1:0.

• 22:42

81' - Невероватан промашај Дембелеа

Одлично се убацио Хакими по десној страни, успео да "заломи" чувара и одложи лопту до Дембелеа, а Француз неометан са неких десетак метара, пребацује гол Дортмунда.

• 22:28

60' - Фулкруг не користи изгледну шансу

Могла је Борусија до другог поготка на мечу, када је Санчо пробио по десној страни и упослио свог нападача, али Фулкругов шут одлази преко гола ПСЖ-а.

• 22:14

52' - ПСЖ два пута погађа стативу

Доста среће имала је Борусија на почетку другог полувремена, пошто су гости у два наврата погодили стативу.

Прво је шутирао Мбапе, а нешто касније и Хакими.

Мрежа домаћих остаје нетакнута, као и предност Борусије.

• 22:07

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме на стадиону "Сигнал Идуна Парк".

• 21:52

Полувреме: Дортмунд - ПСЖ 1:0

На паузу за полувреме, немачки тим односи предност једног гола.

Стрелац јединог поготка био је Фулкруг у 36. минуту.

• 21:49

45' - Играће се још четири минута

Четврти судија показао је да ће надокнада првог дела меча износити четири минута.

• 21:37

36' - ГОЛ! Борусија води, Фулкруг је стрелац

Најбољи стрелац Борусије се "појавио" први пут на мечу и одмах постигао гол.

Успео је нападач да превари офсајд замку противничке одбране, одлично примири лопту једном, а савлада Донаруму другом ногом.

Дортмунд стиже до предности против ПСЖ-а.

• 21:16

14' - Борусија прва прети

Опаснији је домаћин у уводних 15-ак минута сусрета, а потврда тога стигла је у виду прилике коју је имао Сабицер.

Одлично су комбиновали он, Брант и Санчо по десној страни, потом се убацио везиста у петерац ривала, али његов шут искоса брани Донарума.