Реал је нови шампион Шпаније, Барса се брукала против Ђироне

Фудбалери Реал Мадрида нови су шампиони шпанског првенства, пошто су савладали Кадиз са 3:0, док је Барселона поражена од Ђироне 4:2
Реал је нови шампион Шпаније, Барса се брукала против ЂиронеGetty © Denis Doyle

Након једне сезоне паузе, Реал Мадрид је поново шампион Ла лиге.

Тим Карла Анчелотија је са убедљивих 3:0 савладао Кадиз, да би потом чекао исход каталонског дербија између Ђироне и Барселоне, како би прославио титулу.

"Лос бланкоси" су стигли до рекордне 36 титуле у Шпанији, што је девет више од Барсе.

Стрелци у победи Реала над Кадизом били су Дијаз, Белингем и Хоселу у 51, 68. и 93. минуту сусрета.

Реал је тако стигао до 27. победе у 34 мечева и са 87 бодова стигао недостижну предност на врху.

Деловало је да ће Барселона успети да барем одложи славље за недељу дана, али су се Ћавијеви изабраници прописно обрукали у дуелу са Ђироном.

Повела је "Блауграна" голом Кристенсена у трећем минуту, али је Довбик само двадесетак секунди касније изједначио на 1:1.

Барса је у надокнади времена стигла до нове предности, пошто је Левандовски био прецизан са беле тачке.

Имали су гости предност и контролу меча, али је уследила катастрофална завршница по њих.

Роберто је поклонио погодак Портуу у 65. минуту, који је донео Ђирони изједначење, а покренуо лавину Ђироне.

За 10 минута, домаћин је постигао чак три гола и потпуно нокаутирао фаворизованог ривала.

Гутијерез је у 67. погодио за преокрет, а нови гол Портуа, овог пута маестралним волеј ударцем, бацио Барсу на колена и поставио коначних 4:2 за Ђирону.

Био је ово исти резултат којим је Ђирона славила и у првом међусобном дуелу ове две екипе.

Поред пораза који је озваничио титулу Реал Мадрида, Барселона је изгубила и друго место на табели домаћег шампионата.

Управо је Ђирона освојила 74. бод, што је један више од каталонског ривала.

Уколико заврши сезону на другом месту, Ђирона ће играти Суперкуп Шпаније уместо Барселоне.