Холанд каквог фудбал познаје, Норвежанин са четири гола вуче Сити ка титули

Фудбалери Манчестер ситија савладали су као домаћини екипу Вулверхемптона са 5:1 у мечу 36. кола Премијер лиге
Холанд каквог фудбал познаје, Норвежанин са четири гола вуче Сити ка титулиGetty © James Gill - Danehouse

Сити је поново у "пол-позицији" за освајање шампионата Енглеске у фудбалу.

Тим из Манчестера је на веома убедљив начин савладао Вулверхемптон и направио корак ближе зацртаном циљу.

Главна прича овог меча био је Норвежанин Ерлинг Холанд.

Нашао се нападач "грађана" на удару критика због недавних партија, али је поново подсетио фудбалски свет шта је све способан да уради.

Холанд је постигао четири гола у победи свог тима, пошто је мрежу ривала погађао у 12, 35, 48. и 54. минуту.

Стрелац за домаћина био је још и Алварез у 85. минуту, док је једини гол за "вукове" постигао Хванг у 53.

Сити је стигао до 82. бода у досадашњем делу сезоне, чиме тренутно заузима друго место на табели, али уз меч мање од Арсенала.

Вулверхемптон је 11. са 46 бодова.

У наредном колу, Сити ће бити гост код Фулама у Лондону, док ће Арсенал играти против Манчестер јунајтеда на "Олд Трафорду".