Звезда води 2:0 у серији, сада се чека одговор Партизана

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Партизан резултатом 80:73 у другом мечу финалне серије плеј-офа АБА лиге
Звезда води 2:0 у серији, сада се чека одговор Партизана© Dusan Milenkovic/ATAImages

Црвено-бели су искористили предност домаћег терена, па после два меча са "вечитим" ривалом, имају 2:0 и налазе се на корак од шампионске титуле.

Ипак, сада се серија сели на Партизанов терен, па се чека одговор екипе Жељка Обрадовића.

А Партизан је боље отворио други меч у хали "Александар Николић".

Пи-Џеј Доужер је завршио успешно прва два напада црно-белих, док је са друге стране Дејан Давидовац промашио уводне шутеве.

Међутим, Звезда је направила серију од 6:0, дошла до предности а онда диктирала темпо.

То је полазило црвено-белима за руком захваљујући расположеном Немањи Недовићу, који је потпуно блистао у првом полувремену.

Партизан је, ипак, био бољи у завршници прве деонице, па је на мали одмор отишао са два поена предности – 19:17.

Недовић је био кључни играч Звезде у другој четвртини, па је Звезда већим делом чувала предност.

Али, као и у завршници прве, Партизан је био бољи и у завршници друге четвртине, па је на полувремену било изједначено – 38.38.

Црвено-бели су били бољи већим делом треће четвртине, на моменте имали и "плус девет", али су у последњу деоницу ушли са четири поена предности – 61:57.

За разлику од првог полувремена, Недовић није био од велике користи за црвено-беле, али је зато прорадио тандем Теодосић – Боломбој.

А за разлику од првог меча, Партизан није могао да рачуна превише на Џејмса Нанелија, пошто је Американац промашио готово сваки шут који је узео.

Мучио се Партизан да сустигне ривала и врати се у меч, али је Звезда сачувала предност до краја и дошла до друге победе у финалној серији.

Недовић је био најефикаснији са 21 поеном (све постигао у првом полувремену). Боломбој и Лазић су додали по десет, а Теодосић је убацио девет уз седам асистенција.

У екипи Партизана, Џејлен Смит је постигао 12 поена, док су Ледеј, Доужер и Кабокло убацили по 11.

Сада се серија сели на Партизанов терен, а трећи меч у серији се игра 19. маја од 21 сат у "Београдској арени".

Шампион АБА лиге биће тим који дође до три победе.

• 15. мај 2024 • 21:40

21:40

Крај меча - 80:73

Звезда води 2:0 у серији.

• 21:30

37' Звезда чува предност - 74:67

Партизан покушава да се врати у меч, али Звезда за сада успева да очува предност.

• 21:13

32' Сјајно додавање Теодосића, Боломбој закуцава - 66:60

Први поени Џоела Боломбоја на мечу.

• 21:03

Крај треће четвртине - 61:57

Звезда је имала и убедљивију предност ("плус девет"), али је партизан смањио пред почетак последње четвртине.

• 20:56

27' Кабокло погађа за три поена - 51:47

Партизанов Бразилац погађа за три поена.

• 20:48

25' Сјајан напад Звезде - 48:44

Добра кретња, добар проток лопте, Давидовац завршава напад Звезде.

• 20:40

21' Настављен је меч

Очекује се велика борба и у наставку меча.

• 20:25

Полувреме - 38:38

Потпуно је све отворено у другој финалној утакмици.

Партизан је боље отворио меч, Звезда је потом дошла до преокрета и предности.

Поенима у завршници друге четвртине, Партизан је дошао до изједначења, па нас у наставку чека драма.

Немања Недовић је незаустављив вечерас - постигао је 21 поен.

Код црно-белих, Доужер је најефикаснији са девет поена.

• 20:01

14' Тројка Томпкинса, Звезда је у налету - 28:23

Жељко Обрадовић је тражио тајм-аут, црвено-бели су у серији.