Вилагош је овим успехом испунила и норму за наступ на Олимпијским играма у Паризу, заједно са Милицом Гардашевић, Ангелином Топић и наравно, Иваном Шпановић
Ново чудо за Србију - Вилагош сребрна на Европском првенству, оборила државни рекордGetty © Jurij Kodrun / Stringer

Још једна медаља за Србију на Европском првенству у атлетици у Риму, пошто је после Ангелине Топић сребрно одличје освојила и Адриана Вилагош.

Феноменална 20-годишњакиња из Врбаса заузела је друго место у бацању копља са хицем 64,42 метара, чиме је поставила национални рекорд Србије

Она је тако остварила најбољи хитац у каријери, а успут успела да по други пут у каријери освоји сребро на Европском првенству, после успеха у Минхену пре две године.

Вилагош, иначе двострука јуниорска шампионка света, бацила је рекордни хитац у трећој серији у тренуцима када јој је претио крај такмичења после само три серије, а феноменално бацање јој је донело велики успех.

Злато је освојила Хадсон из Аустрије (64,62), док је Норвежанка Обст са 63,50 метара освојила бронзану медаљу.

У финалу је била још једна бацачица копља из Србије - Марија Вученовић је остварила највећи успех на Првенствима Европе у каријери заузевши девету позицију.