Португалија декласирала Швајцарску, Мароко након пенала елиминисао Шпанце

Фудбалске репрезентације Марока и Португалије последњи су учесници четвртфинала Светског првенства у Катару. Мароканци су након бољег извођења пенала елиминисали Шпанију, док је Португалија декласирала Швајцарску са 6:1
Португалија декласирала Швајцарску, Мароко након пенала елиминисао ШпанцеGetty © Alex Pantling
  • 6. дец 2022 • 21:52

21:52

Крај меча: Португалија - Швајцарска 6:1

Завршен је последњи меч осмине финала. Португалија је декласирала Швајцарску са 6:1 и тако изборила место у четвртфиналу.

Тим Фернанда Сантоша у четвртфиналу ће се састати са селекцијом Марока.

• 21:50

90' +2' - ГОЛ! Леао "пројектилом" ставља тачку на меч

Фантастичан погодак постигао је Рафел Леао у судијској надокнади, када је пребацио лопту на десну ногу и на савршен начин шутирао и матирао Зомера.

Португалија води са 6:1.

• 21:36

73' - Одушевљење на трибинама, Роналдо улази у игру

Тек у 73. минуту сусрета и при вођству Португалије од 5:1, у игру улази Кристијано Роналдо, који мења троструког стрелца и једном асистента, Гонсала Рамоса.

• 21:25

67' - ГОЛ! "Хет-трик" Рамоса за 5:1

Гонсало Рамос постиже свој трећи гол на мечу, чиме комплетира "хет-трик".

Ушетао се млади фудбалер у гол Швајцарске, те опет надмудрио Зомера, овога пута на елегантан начин.

• 21:17

58' - ГОЛ! Аканџи смањује на 4:1

Швајцарска након прекида долази до првог гола на мечу, Пепе није најбоље интервенисао, лопта је стигла на другу стативу, где Аканџи добро реагује и смањује предност ривала на 4:1.

• 21:14

56' - ГОЛ! Португалија "гази" Швајцарску, Гереиро је стрелац за 4:0

Швајцарској прети прави потоп, пошто Португалија стиже и до четвртог гола.

Дивна акција, пета Рамоса ка Гереиру, који левом ногом "пакује" лопту у мрежу.

• 21:10

51' - ГОЛ! Нови гол Рамоса, Португалија води са 3:0

Далот је одлично пробио и центрирао са десне стране, а дебитант Рамос постиже свој други гол на мечу, трећи Португалије на овом мечу.

• 21:03

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме на стадиону "Лусаил".

• 20:46

Полувреме: Поругалија - Швајцарска 2:0

Након првих 45 минута, репрезентација Португалије води са 2:0.

Голове су постигли Рамос у 17. и Пепе у 43. минуту. Крупну предност има селекција коју са клупе предводи Фернандо Сантош.

• 20:42

43' - Велику шансу пропушта Рамос

Одлично је Порутгалија отворила контру, Бруно је упослио Рамоса, чији ударац у ситуацији један на један, брани голман Зомер. Остаје 2:0 за Португалију...