Свет

Незапамћена сцена у српском фудбалу - Аџић на једном мечу дао два гола директно из корнера

Фудбалери Чукаричког и суботичког Спартака одиграли су нерешено 2:2 у мечу 25. кола Супериге Србије, а меч је обележио Лука Аџић

Тешко је пронаћи податак или сетити се сцене да је један фудбалер постигао два гола директно из корнера, на истој утакмици.

То је за руком, тачније ногом, пошло Луки Аџићу у дуелу са Спартаком.

Некадашњи млади репрезентативац Србије и члан Црвене звезде, у 29. минуту је извео корнер и оштро убацио лопту ка голу ривала.

Она никога није дирала, већ је на првој стативи матирала голмана гостију.

Играо се 51. минут када је Аџић поновио ову мајсторију, само је овога пута, лопта отишла на даљу стативу и од оквира гола прешла линију.

Ипак, ни два гола предности нису била довољна "брђанима" за три бода.

Мартиновић је у 55. смањио на 2:1, да би бод гостима донео Убипарип у 81. минуту сусрета.

Чукарички је тако остао на четвртом месту на табели домаћег првенства са 39 бодова, док је Спартак девети са 31.

У другом мечу одиграном у истом термину Нови Пазар и Вождовац одиграли су такође нерешено, 2:2.

Сума је дао два гола за домаћина, док су голове за госте постигли Вилка и Савић.

Јавор је са 2:1 савладао екипу Радника - Гојковић и Мићић донели су предност домаћину у првом полувремену, коначан резултат у наставку поставио је Орешчанин.

У последњој утакмици данашњег програма, Војводина је као гост савладала екипу ИМТ-а 1:3.

Голова за госте постигли су Ламбулић (аутогол) и Зади (два), док је једини стрелац за "тракторџије" био Милош Луковић.