Партизан бољи од Напретка и услова у Крушевцу

Фудбалери Партизана савладали су у Крушевцу екупу Напретка са 1:0 у мечу 20. кола Суперлиге Србије. Једини стрелац на мечу био је Фусени Дијабате у 62. минуту

"Преживео" је Партизан некако гостовање у Крушевцу.

Поред незгодног ривала, противник црно-белих били су и услови у којима је игран меч, што временски, што у виду стања терена.

Каснила је утакмица са почетком, пошто су представници два клуба и судије преговарали да ли меч уопште може да почне због залеђеног терена на стадиону у Крушевцу.

Константно је проблем представљао и јак ветар, али и хладно време, које је утицало на игру оба тима.

У првом полувремену није виђен претеран број шанси и узбуђења.

На паузу се отишло без постигнутих голова, али је други део меча донео расплет.

Једини погодак виђен је у 62. минуту сусрета, када је Фусени Дијабате шутирао са ивице шеснаестерца, а уз помоћ блока, лопта је преварила голмана Петрића.

У преосталом делу меча, виђене су шансе на обе стране, али не и промена резултата.

Покушавао је Напредак у самом финишу да дође до гола и изједначења, умало у томе и успео, али је одбрана Партизана успела да сачува своју мрежу.

Црно-бели су тако искористили кикс "вечитог" ривала, екипе Црвене звезде, која је ремизирала са Војводином у првом мечу по повратку са зимске паузе.