Звезда изгубила добијен меч, црвено-бели "нестали" у Атини

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Атини од Панатинаикоса у мечу 28. кола Евролиге резултатом 75:66

На половини меча у Атини, па чак и касније, постављало се питање са коликом разликом ће Црвена звезда победити ПАО.

Али, средином треће четвртине, црвено-бели су потпуно нестали и на терену је постојао само један тим до краја...

Црвена звезда је одлично ушла у меч - направила је залиху, чувала предност, а домаћина је у животу држао расположени Папајанис, који је доминирао под кошем.

Нападе домаћих је Звезда заустављала, па је на полувремену имала предност - 42:29.

И у други део игре су црвено-бели ушли јако, па су у једном тренутку имали и 16 поена предност.

Али, средином треће четвртине, црвено-бели су потпуно пали, нити је било енергије, нити идеје у нападу.

Домаћин је то искористио па је истопио предност гостију, а први пут повео почетком последње четвртине - 56:55.

Иако није ПАО имао велику предност, Црвена звезда није имала никакву шансу да се врати у меч, пошто напад никако није функционисао.

ПАО је тако дошао до прве победе после шест мечева у Евролиги.

Папајанис је постигао 17 поена уз седам скокова, Вилијамс је додао 13, док је Томас убацио 11.

У редовима Звезде, је постигао 12 поена, колико и Петрушев (девет скокова).

Црвена звезда је тренутно на 14. месту на табели са 12 победа и 16 пораза, док је Панатинаикос на 16. месту са скором 9/19.

У наредном колу црвено-бели гостују екипи Барселоне, док грчки тим путује за Лион на дуел са Асвелом.

• 10. мар 2023 • 21:50

21:50

Крај меча - 75:66

Црвена звезда је поражена у Атини.

• 21:35

34' Расте предност домаћих - 64:58

Ли је украо лопту и постигао нове поене, Ивановић тражи тајм-аут.

• 21:26

31' Прво вођство Панатинаикоса - 56:55

Папајанис доминира у рекету, новим поенима доноси вођство домаћину.

• 21:21

Крај треће четвртине - 52:55

ПАО се потпуно вратио у живот, након серије 15:1. Звезда је несхватљиво грешила на обе стране терена и испустила контролу.

• 21:17

28' Неколико лоших минута за Звезду - 46:54

Искористио је ПАО лошу игру црвено-белих и смањио разлику.

• 21:08

24' Двоцифрена предност црвено-белих - 39:53

Звезда игра сигурно, таман колико је потребно да сачува двоцифрену разлику.

• 20:58

21' Настављен је меч

Звезда креће у напад.

• 20:39

Полувреме 29:42

Потпуно контролише Црвена звезда утакмицу, има лепу предност на полувремену и има меч у својим рукама.

Недовић је најефикаснији са 12 поена, седам је додао Петрушев.

Код домаћих, Папајанис је убацио девет поена, Вилијамс два мање.

• 20:27

14' Звезда чува предност - 17:26

Притиска Панатинаикос, али Звезда чува предност.

• 20:17

Крај прве четвртине - 9:17

Нејт Волтерс је погодио на крају прве четвртине, која је припала Црвеној звезди.